Marián Straka – Primárne formy – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 26. 02. 2015 - nedeľa - 19. 04. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Kunsthalle/Halu umenia budú od 26. februára do 19. apríla zdobiť aj sochy a objekty slovenského umelca Mariána Straku. Výstava pod názvom Primárne formy bude súčasťou prezentácie českých umelcov, ktorí prichádzajú do Košíc s dielami vizuálneho umenia českej umeleckej scény a jej nových umeleckých centier Ze středu ven – umění regionů. V podzemných priestoroch predstavuje Peter Machajdík video-zvukovú site specific inštaláciu Tolleranz – štyri strany zvuku.

Marián Straka sa vo svojej tvorbe zaoberá skúmaním foriem, ich vzťahu k subjektom v ich prostredí, prostrediu ako takému a ich existencie v kontexte dejín výtvarného umenia. Prostredníctvom nájdených prírodných artefaktov (kmene stromov, koreňové systémy stromov, 2011-2012), neskôr aj prostredníctvom minimalistických kovových reliéfov a v súčasnosti prostredníctvom minimalistických kovových a epoxidových, zváraných a odlievaných objektov, umiestnených v kruh tvoriacich kompozíciách, otvára priestor pozorovateľovi  k intuitívnej interakcii. Výstava s názvom Primárne formy je výstupom autorovej dizertačnej práce, v ktorej sa sústredil na hľadanie vzťahu medzi formou a obsahom.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry SR.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.