Matemágia – workshop v Steelparku

Dátum a čas:
štvrtok - 28. 10. 2021 - 15:00 - 16:00

Miesto konania:
SteelPark


Steelpark – park vedy pripravil počas jesenných prázdnin pre deti zaujímavý program. Na workshope Matermágia 28. októbra.2021 o 15:00 hod. si vyskúšate vyrobiť vlastné nekonečno.

Aj vás prenasledujú nočné mory z hodín matematiky v škole a hľadáte nový spôsob ako jej prísť na chuť? Myslíte si, že matika je iba nudné narábanie s číslami, ktoré nás privádza do šialenstva? Príďte sa k nám presvedčiť o opaku a zistiť, aké kúzelné efekty a javy v sebe ukrýva práca s geometriou, či ako si predstaviť viacrozmerné objekty.

Aktivita je zameraná na prestavenie bežne nepoznanej oblasti geometrie spájajúcej dvoj-, troj- aj štvorrozmerný priestor v jednom objekte, Möbiovej páske. Použitím iba papiera, nožníc a lepidla si niekoľkými pokusmi ukážeme záhady topológie a geometrie ako ju nepoznáme.

Kvôli momentálnej situácii sa na workshope môžu zúčastniť len ZAOČKOVANÍ návštevníci. Deti do 12 rokov túto povinnosť nemajú. Deti do 15 rokov majú vstup povolený len v sprievode dospelej osoby.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.