Mazal tov – Damúza: Hlavouni

Dátum a čas:
sobota - 02. 07. 2016 - 13:00 - 14:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Posledné dní júna a začiatok leta budú patriť festivalu židovskej kultúry MAZAL TOV (29. 6. – 3. 7.), ktorého poslaním je približovať židovské umenie, kultúru a tradície širokej verejnosti. Snaha organizátorov podujatia je poháňaná túžbou podporovať dialóg medzi obyvateľmi mesta a aby Košice boli otvoreným mestom, v ktorom vládne medzi ľuďmi porozumenie bez ohľadu na ich vierovyznanie, farbu pleti, či svetonázor.

 

Pražské Studio Damúza pripravilo pre festival Mazal tov novú bábkovú rozprávku Hlavouni pre deti na motívy knihy Isaaca Bashevisa Singera Blázni z Chelmu a ich dejiny. Deti ju uvidia 2. júla o 15:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Dozvedia sa, čo všetko sa prihodí, keď sa päť mudrcov zíde pri jednom stole: Gronam Vôl, Trúba Trejtel, Osol Sender, Mamľas Šmedrik a Zadebnenec Fejvel. Vyriešia problémy malého mestečka? Ako potrestať nevychovaného kapra, koho s kým oženiť, aby nevznikla pohroma a čo, ak sa minie kyslá smotana? Sú to veselé historky o ľudskej hlúposti, naivite a láske. Ako hovorí židovské príslovie: “Cap je nebezpečný spredu, kôň zozadu, hlupák zo všetkých strán.”

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.