Mazal tov: Pushkin Klezmer Band – koncert

Dátum a čas:
piatok - 01. 07. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Posledné dní júna a začiatok leta budú patriť festivalu židovskej kultúry MAZAL TOV (29. 6. – 2. 7.), ktorého poslaním je približovať židovské umenie, kultúru a tradície širokej verejnosti. Snaha organizátorov podujatia je poháňaná túžbou podporovať dialóg medzi obyvateľmi mesta a aby Košice boli otvoreným mestom, v ktorom vládne medzi ľuďmi porozumenie bez ohľadu na ich vierovyznanie, farbu pleti, či svetonázor.

Klezmer party so židovsko-rómskou kapelovu Pushkin Klezmer Band z Kyjeva, ktorá spája popredných klezmorim – profesionálnych svadobných muzikantov z Ukrajiny a Moldavska, sa rozprúdi 1. júla v Kunsthalle/Hale umenia o 19:30 hod. Obe krajiny mali po stáročia prekvitajúcu tradíciu klezmeru a rómskej hudby a sú to jediné miesta, kde klezmer prežil vo svojej prirodzenej podobe až do súčasnosti. Pushkin sa nesnaží o revival „starého“ klezmeru: jeho hudobníci nadviazali na tradíciu, no ich hudba je živým organizmom, ktorý vstrebáva súčasné vplyvy, ako tomu bolo v klezmerovom žánri aj v minulosti. Hrávajú na svadobných hostinách, parties, koncertoch, v synagógach aj na ulici.

Ich repertoár zahŕňa moderné aj tradičné aranžmány židovského, rómskeho a moldavského folklóru, pouličných piesní z Odesy a Kaukazu, pričom spája zábavný a koncertný štýl hrania. Pri ich hudbe sa budete cítiť ako na svadbe v Odese hneď po tom, ako sa rozbije pohár so želaním „Mazal tov!“ (Veľa šťastia!). Poprajú ho Mitya Gerasimov (klarinet, spev), Alexey ‘Said’ Sagitov (trombón), Dmitry Kovalenko (gitara), Igor Sidash (klávesy), Kristina Kirik (kontrabas) a Roman Yakovchuk (bicie).

Vstupné: predpredaj 6 €/na mieste 10 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.