Mesiac autorského čítania – literárny festival

Dátum a čas:
utorok - 04. 07. 2017 - štvrtok - 03. 08. 2017 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice


Medzinárodný literárny festival Mesiac autorského čítania sa koná naraz v niekoľkých krajinách a mestách. V Košiciach ho už po siedmy raz organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice. Festival zahrňuje dve hlavné programové línie. Jedna stabilne reprezentuje slovenskú, českú, ukrajinskú a poľskú literatúru, druhá literatúru jednej krajiny, ktorá je v danom roku čestným hosťom. V tomto roku je to Gruzínsko. 

Návštevníci budú môcť stretnúť 31 gruzínskych autorov a „domácu“ scénu bude zastupovať 31 autorov slovenských, českých, ukrajinských a poľských. Každý autor číta vo svojom rodnom jazyku a v pozadí sa premieta preklad. Snahou organizátorov je predstaviť kvalitnú súčasnú literárnu tvorbu. Ide väčšinou o ocenených autorov (napr. nositeľov cien – Anasoft litera, Magnesia litera a pod.).

Po každom autorskom čítaní je moderovaná beseda a autogramiáda. Festival potrvá od 4. júla do 3. augusta 2017. Každý večer v Knižnici pre mládež mesta Košice v pobočke LitPark v Kasárňach/Kulturparku  vystúpia o 18:00 hod. českí, slovenskí, poľskí a ukrajinskí spisovatelia a o 19:00 hostia z Gruzínska.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.