Mesiac autorského čítania – španielsky ročník

Dátum a čas:
pondelok - 04. 07. 2016 - streda - 03. 08. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice


Španielsky ročník podujatie Mesiac autorského čítania sa bude konať aj pred LitParkom v areáli Kasární/Kulturparku denne od 18:00 hod. Medzinárodný literárny festival sa začína 4. júla a potrvá do 3. augusta. Organizuje ho Knižnica pre mládež mesta Košice. V rovnakom čase sa organizuje v niekoľkých krajinách a mestách – Brno, Ostrava, Košice, Ľvov, Vroclav.   

Festival má dve hlavné programové línie. Jedna stabilne reprezentuje českú, slovenskú, poľskú a ukrajinskú literatúru, druhá literatúru jednej krajiny, ktorá je v danom roku čestným hosťom. V tomto roku je to Španielsko.  Hlavný program zahŕňa každý deň autorské čítanie dvoch spisovateľov –  španielskeho autora a „domáceho“, ktorý číta vo svojom jazyku a v pozadí sa premieta preklad. Po čítaní je vždy moderovaná beseda s autormi.

Festival dopĺňa španielska výstava „Miguel EN Cervantes. El Retablo de las Maravillas“, ktorá pripomína 400. výročie úmrtia Miguela de Cervantesa. Jej cieľom je priblížiť postavu spisovateľa, zvyky a obdobia, v ktorom žil, prostredníctvom obrazov. Súčasťou je aj komiksovou formou spracovaná  jedna z jeho divadelných hier „Zázračné výjavy“, ktorá nikdy nebola uvedená na scénu.

Vstupné: dobrovoľné


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.