Mesiac autorského čítania

Dátum a čas:
streda - 02. 07. 2014 - štvrtok - 31. 07. 2014 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Košické Kasárne/Kulturpark zažijú mesiac plný poézie a prózy. V júli totiž štartuje literárny maratón Mesiac autorského čítania, na ktorom viac ako 60 súčasných autorov zo Slovenska, Čiech a hosťujúcej krajiny odprezentuje ukážky zo svojej najnovšej tvorby. Festival sa zapíše do histórie Košíc už po štvrtýkrát a návštevníkom ho sprostredkuje Knižnica pre mládež mesta Košice a agentúra a vydavateľstvo Větrné mlýny, Brno.

Projekt je venovaný všetkým, ktorých láska ku knihám a literatúre, ale aj náhoda, zvedavosť či potreba spestriť si čas dovoleniek, privedie medzi čítajúcich. Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice: „Rok prešiel a my sme opäť v plnom prúde príprav tohto veľkého projektu, ktorý sa radí medzi najväčšie stredoeurópske literárne festivaly. Už tradične sa do neho zapájajú štyri veľké mestá Brno, Košice, Ostrava a Wroclaw. Kolotoč autorských čítaní opäť odštartuje v Brne v utorok, 1. júla 2014. Následne sa čítajúci autori každý deň presúvajú do ďalších festivalových miest. My v Košiciach začíname ako druhí, teda v stredu 2. júla 2014. Po nás nasleduje Ostrava so začiatkom 3. júla. A nakoniec tento kruh uzatvára Wroclaw so začiatkom 4. júla. Vieme, že to bude pre nás veľmi náročný mesiac, ale napriek tomu sa už všetci tešíme.“

Hosťujúcou krajinou festivalu bude pre tento rok Škótsko. Počas ich vystúpení bude v pozadí premietaný preklad čítaného textu do slovenčiny, respektíve do češtiny. Novinkou bude, že čítačky už nebudú v košickom Bábkovom divadle ako po minulé roky, ale v areáli Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici v Košiciach pri pavilóne Papa každý deň od 18:00 do 20:00. V prípade nepriaznivého počasia bude program presunutý dovnútra.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.