Metamorfózy maľby II. – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 07. 03. 2019 - nedeľa - 07. 04. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Priestory Galérie Alfa v Kasárňach/Kulturparku zaplnia diela 26 slovenských maliarov. Výstava Spolku výtvarníkov Slovenska v koncepcii Márie Horváthovej Metamorfózy maľby II. je venovaná pamiatke prof. Jozefa Jankoviča, ktorého nedávny odchod z tohto sveta zasiahol celú slovenskú výtvarnú scénu. Návštevníkom bude sprístupnená od 7. marca do 7. apríla 2019.

Maľba vďaka svojmu výsostnému miestu v dejinách umenia a zvučným menám bola celé stáročia uctievaná ako výnimočný fenomén, ako „umenie v umení“ a až dvadsiate storočie a potom začiatok nášho tisícročia priniesli jej opakované „konce a návraty“. Najmä v minulom desaťročí sa veľa hovorilo o vážnom ohrození maľby, ako základnej výtvarnej disciplíny a o ústupe závesného obrazu do zabudnutia.

Výstava Metamorfózy maľby II. chce poukázať na neobyčajnú a prekvapivú silu maľby, na jej výnimočnosť a autentickosť.  Na skutočnosť, že farba ako jej základné médium má v sebe niečo tajomné a hlavne magické. Je schopná zmeniť mŕtvu matériu na obraz plný života a je jedno či výsledkom je realita, ilúzia, fantázia, geometria či abstrakcia.

Vernisáž: 7. marca 2019 o 17:00 hod.

Vstupné: 1 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.