Michel Reis – Marc Demuth – Paul Wiltgen

Dátum a čas:
sobota - 20. 12. 2014 - 16:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Michel Reis, klavír, Marc Demuth, basa a Paul Wiltgen, bubny, v súčasnosti patria medzi najznámejších a najrýchlejšie napredujúcich jazzových hudobníkov v Luxembursku. Počas stredoškolského štúdia v roku 1998 založilo toto trio skupinu REIS-DEMUTH-WILTGEN, s ktorou v priebehu nasledujúcich rokov pravidelne absolvovali vystúpenia po celom Luxembursku. Táto formácia sa opätovne zjednotila v roku 2011, obohatená o nové skúsenosti a nové skladby každého z členov. Piesne pre kapelu skladá každý z tria, pričom cieľom je vytvárať novú a progresívnu hudbu, ktorá je do značnej miery ovplyvnená modernou hudbou a speváckym/skladateľským žánrom, avšak tak, aby grom i naďalej ostal moderný jazz.

RDW-TRIO1 copy

REIS-DEMUTH-WILTGEN je súčasťou dynamicky sa rozvíjajúcej jazzovej scény v Luxembursku. Mnoho rokov hrali hudobníci ako Michel Pilz, Ernie Hammes a Roby Glod prím na svetovej scéne. No luxemburská jazzová scéna posúva svoje hranice, prinášajúc do popredia podmanivých mladých umelcov ako je Pascal Schumacher alebo Maxime Bender. REIS-DEMUTH-WILTGEN sú úzko spätí so svojou rodnou krajinou a patria medzi takýchto vynárajúcich sa talentovaných umelcov, ktorí majú vďaka nadobudnutým skúsenostiam, ochote učiť sa a reflexii, otvorenú myseľ a horlivosť predstaviť svoje hudobné dielo svetovej verejnosti. So svojím európskym štýlom melodickej kompozície, položenej do takmer americky znejúcej rytmickej sekcie, vzrušujúcej a dynamickej, no zároveň územčistej a ustálenej, REIS-DEMUTH-WILTGEN spájajú rozmanitosť súčasného jazzu a ležérnu Európu.

Trio vydalo svoj prvý album s názvom „REIS DEMUTH WILTGEN“ s LABORIE JAZZ (Francúzsko) v roku 2013. Druhé vydanie je naplánované na jeseň roku 2015.

Vstup voľný.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.