Kasárne/Kulturpark

Kukučínova 2


Háčkuj vonku – Svetový deň pletenia a háčkovania na verejnosti

štvrtok - 10. 06. 2021 - utorok - 15. 06. 2021 - 15:00 - 19:00Iné
Háčkuj vonku – Svetový deň pletenia a háčkovania na verejnosti

Od roku 2005 vždy v druhú sobotu v júni sa oslavuje Svetový deň pletenia a háčkovania na verejnosti. Chceme ho osláviť aj my a to opäť s výzvou #hackujvonku. Pridať sa k výzve môže každý vo svojom meste, na dedine, na ulici, v kaviarni, v parku, v autobuse, v lese či s priateľmi, susedmi alebo rodinou v druhú júnovú sobotu alebo kedykoľvek počas celého júna. Stačí, ak budete háčkovať vonku, odfotíte sa pri tom a fotku budete zdieľať na sociálnych sieťach s označením #hackujvonku.

Peter Bič Project: Labyrint tour

sobota - 03. 07. 2021 - 19:00 - 21:00Hudba
Peter Bič Project: Labyrint tour

Pre nás všetkých bol minulý aj tento rok zvláštny. Pandémia koronavírusu skrížila plány všetkým umelcom, ktorí sa nemohli stretnúť so svojimi fanúšikmi a ak, tak maximálne online. Košická skupina Peter Bič Project musela odložiť svoj Labyrint tour už dvakrát. Publiku chcela predstaviť svoj najnovší album Labyrint, ktorý vyšiel ešte v závere roku 2019 naživo, Splatiť svoj dlh a dokončiť turné sa chystá už počas tohto leta. Medzitým však uplynulo veľa času, ktorý kapela využila na prípravu nového albumu.

Trocha radosti tour 2021: hudba Mareka Brezovského

nedeľa - 04. 07. 2021 - 20:00 - 22:00Hudba
Trocha radosti tour 2021: hudba Mareka Brezovského

S prichádzajúcim letom a postupným uvoľňovaním opatrení sa pomaly prebúdza aj živá kultúra a vďaka hudobníkom združeným okolo Oskara Rózsu sa po roku vráti na koncertné pódia tiež hudba Mareka Brezovského v rámci série letných open air koncertov TROCHA RADOSTI TOUR 2021. Neobídu ani Košice, kde sa zastavia v Kasárňach/Kulturparku 4. júla 2021 o 20:00 hod. a koncert počas Leta v Kulturparku odohrajú v stabilnej zostave, ktorá sa vykryštalizovala v posledných rokoch: Martin Valihora – bicie nástroje, Marek Minárik – basová gitara, Vladislav „Slnko“ Šarišský – klávesové nástroje, Adam Mičinec – gitara, Oskar Török – trúbka a Oskar Rózsa – spev a klávesové nástroje.

M - Príbeh hudby: Opera letí - open air koncert pre rodiny

pondelok - 05. 07. 2021 - 17:00 - 19:00Hudba
M - Príbeh hudby: Opera letí - open air koncert pre rodiny

Úspešný projekt dirigenta a autora projektu Gabriela Rovňáka ml. v podaní Štátnej filharmónie Košice a sólistov odpovedá na najzvedavejšie otázky, aké vás o opere môžu napadnúť. Spolu so symfonickým orchestrom a sólistami prežijete 5. júla 2021 o 17:00 hod. v areáli Kasární/Kulturparku príbeh opery od jej vzniku až po súčasnosť, zoznámite sa s jej najvýznamnejšími predstaviteľmi Verdim, Mozartom, Puccinim, Bizetom, či Monteverdim a stanete sa súčasťou veľkého príbehu. Vstúpte spolu s nami do zákulisia operného domu a spoznajte jeho tajomstvá.