Kasárne/Kulturpark

Kukučínova 2


Dennyiah - LIVE stream koncert

utorok - 26. 05. 2020 - 19:30 - 21:00Hudba

Hudobná dvojica z Košíc Dennyiah sa rozhodla premeniť jeden z vašich večerov doma na kráľovstvo a koncertom, odvysielaným prostredníctvom telKE, pozvať do svojho. Skladba Kingdom je práve tou, ktorou speváčka Denisa „Denny“ Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés rozbúrili hladinu hudobnej scény a získali si srdcia poslucháčov. Na marcovom koncerte v Kasárňach/Kulturparku si podmanili publikum a isto si ich bude chcieť vypočuť aj 26. mája 2020 o 19:30 hod. v pohodlí domova.

Kaschauer Klezmer Band - LIVE stream koncert

štvrtok - 28. 05. 2020 - 19:30 - 21:00Hudba

Malú ochutnávku klezmerskej hudby ponúkne svojim priaznivcom hudobné zoskupenie Kaschauer Klezmer Band tentoraz trochu inak ako zvyčajne. Podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch si budú môcť vychutnať prostredníctvom koncertu, ktorý odvysiela telKE 28. mája 2020 o 19:30 hod.

Katarína Koščová: Hranica dažďa- koncert

utorok - 08. 09. 2020 - 19:00 - 20:30Hudba

Skladby z najnovšieho albumu Hranica dažďa speváčky a skladateľky Kataríny Koščovej si budú môcť je priaznivci vypočuť naživo až na koncerte, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 8. septembra 2020. Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym sprievodom, obohateným o gitaru a sláčikové kvarteto, sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok.

Káva, čaj, čokoláda - festival

piatok - 18. 09. 2020 - sobota - 19. 09. 2020 - 9:00Iné

Dostali ste neodolateľnú chuť na nejaký lahodný nápoj a jeho ochutnávanie si užiť v spoločnosti podobných pôžitkárov ako ste vy a v príjemnom prostredí? Zatiaľ sa musíte uspokojiť iba s tým, čo si sami pripravíte doma. Najväčší festival Káva, čaj, čokoláda, na ktorý ste sa chystali v marci, sa o niekoľko mesiacov musel totiž oddialiť, ale dobrou správou je, že sa tento rok v Kasárňach/Kulturparku opäť uskutoční. Na oslavu výberovej kávy, kvalitnej čokolády a výborných čajov sa budete môcť vybrať 18. – 19. septembra 2020 od 9:00 do 20:00 hod. Festival každý rok prináša najnovšie trendy z tejto oblasti a dáva priestor vystavovateľom prezentovať svoje znalosti a schopnosti verejnosti.

Na tomto mieste majú milovníci týchto dobrôt možnosť stretnúť sa, ochutnávať a porozprávať sa s tými najväčšími odborníkmi. Vystavovatelia i remeselníci si tak vytvárajú osobný vzťah so svojimi zákazníkmi. Organizátori chutného a voňavého podujatia sa z roka na rok snažia dostať na festival tých najlepších z najlepších.

Kávová, čokoládová a čajová udalosť roka s prenikavou vôňou, okúzľujúcou arómou a nezameniteľnou chuťou prinesie najkvalitnejšie kávy z domácich a zahraničných pražiarní, ponúkne remeselné cukrovinky a pohladí zmysly čistou chuťou kvalitných čajov. Návštevníci si budú môcť urobiť radosť množstvom remeselných výrobkov, dizajnérskych kúskov, literatúrou, ale aj umením.

Celodenný sprievodný program prevedie účastníkov novými trendmi, tradičnými postupmi, alternatívnymi metódami a bohatou kultúrou. Pripravené sú diskusie, prednášky, súťaže, workshopy, cestovateľské kiná, hudba a mnoho ďalších aktivít. Príďte spoznať najlepších baristov, pražiarov, chocolatierov či teatendrov. Venujte dva dni sebe, objavte nové chute, relaxujte a zabávajte sa.

Festival nebude len o prezentácii a ochutnávaní, ale svoje umenie predstavia desiatky najlepších slovenských baristov, ktorí budú súťažiť o postup na majstrovstvá sveta v Melbourne a Varšave v kategóriách Barista a Latte Art. Okrem súťažných špičkových vystúpení sa predstavia najlepšie slovenské a české pražiarne, ktorých kávy budete môcť ochutnať na espresso a brew baroch. Počas festivalových dní vás bude slovom sprevádzať a o dobrú náladu sa postará moderátor Ali Jarrar, známy skôr ako 50percentarabica, víťaz Sprudgie award 2020 v kategórii Best social media. Barista v pražiarni @rusty je kávový humorista a komentátor.

Peter Bič Project: Labyrint tour

streda - 07. 10. 2020 - 19:00 - 21:00Hudba

Pandémia koronavírusu skrížila plány aj košickej skupine Peter Bič Projekt, ktorá sa chystala vyraziť na turné po Slovensku. Na sklonku minulého roka vydala album Labyrint, ktorý chcela odprezentovať na koncertných pódiách v šiestich mestách. Ešte s tým budú musieť nejaký čas počkať. Svoj dlh priaznivcom ich hudby splatia na jeseň. Domácemu publiku zahrajú v Kasárňach/Kulturparku 7. októbra 2020.

Nocadeň: Auróra - koncert

piatok - 09. 10. 2020 - 19:00 - 20:30Hudba

Jedna z najvýraznejších slovenských hudobných skupín Nocadeň z Košíc , ktorá je charakteristická svojim nezameniteľným skladateľským rukopisom predstaví na domácej scéne v Kasárňach/Kulturparku svoj najnovší album  zo záveru minulého roka s názvom Auróra. Okrem pre nich typických kvalitných textov platňa prináša aj trochu zmenený zvuk. Kapela sa nebála experimentovania a v oveľa väčšej miere je na nosiči zastúpená elektronická zložka. Svoj odložený koncert z apríla plánujú odohrať 9. októbra 2020.

Le Payaco: Pohybliví v nehybnom - koncert

sobota - 31. 10. 2020 - 19:00 - 21:00Hudba

Slovenská hudobná skupina Le Payaco z Bratislavy sa už nevie dočkať okamihu, kedy bude môcť svojim priaznivcom predstaviť naživo svoju novinku Pohybliví v nehybnom, ktorý vyšiel v apríli. Keďže sú všetky hromadné podujatia zrušené, tak ako koncerty, museli na jeseň odložiť aj krst albumu. Počúvať ho zatiaľ môžme prostredníctvom všetkých známych streamovacích služieb. So svojimi najnovšími nahrávkami, ktoré medzičasom možno trochu zostarnú a budeme ich už mať napočúvané, zavítajú aj do Košíc. V Kasárňach/Kulturparku ich privítame 31. októbra 2020.

Komajota - koncert

piatok - 13. 11. 2020 - 19:00 - 20:30Hudba

Prešovské trio Komajota oslavuje v tomto roku pätnáste výročie a pri tejto príležitosti má pripravené turné do slovenských klubov. Ich odložený koncert si budú môcť fanúšikovia užiť v Kasárňach/Kulturparku 13. novembra 2020. Hudobníci Martin Husovský, Marek Belanský a Stano Čorej prichystali nový koncertný program, založený na najväčších hitoch kapely.

XindlX - koncert

sobota - 14. 11. 2020 - 19:00 - 21:00Hudba

Mimoriadna situácia a prijaté opatrenia na zamedzenie šírenia pandémie koronavírusu zamedzili organizovaniu hromadných kultúrnych podujatí. Okrem iných musel prispôsobiť svoj koncertný program aj hudobník Xindl X,, ktorý sa po troch rokoch mienil vrátiť do Košíc. V Kasárňach/Kulturparku mal vystúpiť 1. mája 2020, ale z pochopiteľných dôvodov musel koncert presunúť až na 14. novembra 2020. Slovenskí fanúšikovia budú musieť na jeho príchod trochu počkať. Zakúpené lístky na jeho vystúpenie zostávajú v platnosti.

Geišbergovci, Daniel Špiner a Balkansambel

nedeľa - 29. 11. 2020 - 19:00 - 21:00Hudba

Geišbergovci spolu s hudobným zoskupením Balkansambel museli ako všetci umelci tiež meniť svoje plány a presunúť svoje vystúpenie na záver roka. Svojich fanúšikov neukrátia a do Kasární/Kulturparku ich prídu potešiť 29. novembra 2020.