SteelPark

Kukučínova 2


GÉNiálna šifra - workshop v Steelparku

nedeľa - 19. 09. 2021 - 15:00 - 16:00Iné
GÉNiálna šifra - workshop v Steelparku

Ako vyzerá DNA zvonku už všetci vieme. Ale čo sa ukrýva v jej vnútri? Aké informácie sú v nej zašifrované? V Steelparku si na workshope GÉNiálna šifra vyskúšate nielen to, ako tieto informácie rozlúštiť, ale aj ako si vďaka nim posielať odkazy, či v nich ukryť svoje meno.

Do hlbín vulkánov - workshop v Steelparku

sobota - 25. 09. 2021 - 15:00 - 16:00Iné
Do hlbín vulkánov - workshop v Steelparku

Poznáte legendu Pompejí? Známe antické mesto, ktorého osud navždy spečatil vulkán Vezuv? Obyvatelia jeho povahu a činnosť nepoznali, preto nestihli a nevedeli uniknúť následkom ničivého výbuchu. A hoci my sme voči sopečnej činnosti relatívne v bezpečí, nezaškodí nám vedieť, ako taká sopka naozaj funguje, aké môžu byť následky jej činnosti a čo pekné po sebe v prírode dokáže zanechať. Príďte na workshop Do hlbín vulkánov do Steelparku nielen spoznať všetky tieto fakty, ale aj vytvoriť funkčný model sopky, s ktorým by ste určite bodovali na každej americkej stredoškolskej vedeckej súťaži.

Einsteinovo laboratórium - workshop v Steelparku

nedeľa - 26. 09. 2021 - 15:00 - 16:00Iné
Einsteinovo laboratórium - workshop v Steelparku

Už samotný Albert Einstein vedel, že veľmi dôležité v živote je neprestať sa pýtať. Ak aj vy patríte k tým, ktorých stále zaujímalo, ako funguje svet okolo nás a prečo sú veci tak ako sú, ste na správnej adrese.