Milan Veščičik: Colibri 6c – výstava

Dátum a čas:
pondelok - 22. 10. 2018 - nedeľa - 11. 11. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Fragment z textu piesne Pavla Kusého „Som motýľ, vysoko lietam, túlam sa modrou oblohou“, vystihuje postoj k životu a tvorbe sochára a maliara s neutíchajúcou dušou horala. Aj názov tretej samostatnej výstavy obrazov Milana Veščičika „Colibri 6c“ pomocou horolezeckej klasifikácie symbolizuje dosiahnutú úroveň v roku 2018 a problémy spojené s dosiahnutím tohto cieľa. Návštevníci si ju môžu pozrieť od 22. októbra do 11. novembra vo foyer budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku.

Milan Veščičik nezaprie vo svojej tvorbe sochára, figuralistu a občasného básnika, ktorý ponúka grafické pohľady na filozofiu bytia.

Aktívny organizátor horolezeckého života na pôde UPJŠ v Košiciach zároveň ponúka prienik duchovných aktivít filozofie horolezeckého športu a umeleckej tvorivej činnosti, ktoré sú poznamenané donekonečna kladenou otázkou: „Prečo? Pretože sú!“ (výrok E. Hilaryho po výstupe na Mont Everest).

Horolezeckú klasifikáciu uzatvára číslo 11. Dúfajme, že výstava obrazov („Colibri 6c“) je len schodíkom k ďalším tvorivým zážitkom.

Vernisáž: 6. 11. 2019 o 17:00


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.