Miroslav Cipár: „Moja krajina je moja fantázia“ – výstava

Dátum a čas:
utorok - 16. 02. 2016 - nedeľa - 29. 05. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


„Moja krajina je moja fantázia“ je názov interaktívnej výstavy, ktorá prichádza do výstavných priestorov budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku. Od 16. februára do 1. mája budú môcť deti vstúpiť do fantazijného sveta výtvarníka Miroslava Cipára.  

Výstava je venovaná jubilujúcemu slovenskému výtvarníkovi, ilustrátorovi a spoluzakladateľovi medzinárodného Bienále ilustrácií Bratislava Miroslavovi Cipárovi. Pripravila ju BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti. V duchu jej tradície je interaktívna a návštevník sa stáva jej súčasťou. Jednotlivé prvky sú inšpirované ilustráciami, a tak vznikol kolotoč, hojdačka, hojdací koník alebo štadión v rybej konzerve ako bábkové divadlo.

Autorkou scenára a dramaturgie je Katarína Kosánová a výtvarno-priestorové riešenie je výsledkom  Zuzany Hlavinovej a Nataše Štefunkovej.

Miroslav Cipár je všestranným umelcom. Venuje sa úžitkovej grafike, monumentálnej tvorbe, sochárstvu, tvorbe značiek, reklamnej a plagátovej tvorbe, animovanému filmu či scénografii. Za ilustračnú tvorbu získal viacnásobnú Cenu vydavateľstva Mladé letá a Čestné uznania zo súťaže Najkrajšia kniha. Za ilustrácie ku knihám Márie Ďuríčkovej Biela kňažná a Dunajská kráľovná dostal Plaketu BIB’73 a Plaketu BIB’77. Z Festivalu najkrajších kníh sveta vo francúzskom Nice si v roku 1972 priniesol ocenenie Zlatý orol za ilustrácie Aristofanovej Lysistraty. Od roku 1979 je výtvarník nositeľom Ceny Ľudovíta Fullu a od roku 2001 tiež nositeľom Radu Ľudovíta Štúra I. triedy. Štylizované ilustrácie Miroslava Cipára môžu čitatelia objavovať v mnohých knihách.

Vernisáž výstavy: 16. 2. o 17:00 hod.

Otváracie časy: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00 hod.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.