Mischa Maisky – koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 10. 07. 2016 - 18:00 - 19:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Kunsthalle/Halu umenia ovládne 10. júla hudba. Na koncerte vystúpi s recitálom svetoznámy violončelista Mischa Maisky so svojou dcérou Lily, ktorá ho bude doprevádzať na klavíri. Hudobník je výnimočný tým, že ako jediný študoval naraz pod vedením Mstislava Rostropovicha a zároveň aj Gregora Piatigorskeho. Rostropovich sa o ňom vyjadril ako o výnimočnom talente mladšej generácie violončelistov. V jeho hre je podľa neho skombinovaná poézia, mimoriadna jemnosť, nesmierny temperament a brilantná technika.

Posledných tridsať rokov má ako umelec výhradnú zmluvu s Deutsche Grammophon, pričom za tie roky vytvoril 35 nahrávok s takými orchestrami ako sú Viedenský orchester, Izraelský orchester, Berlínska filharmónia, Londýnsky symfonický orchester, Orchestre de Paris, Orepheus und Chamber Orchestra of Europe a iné. Jeho nahrávky získali celosvetové uznanie. Je päťnásobným držiteľom prestížnej ceny Record Academy Prize v Tokiu, trojnásobným držiteľom Echo Deutscher Schallplattenprei, Grand Prix du Disque Paris a Diapason d´Or of the Year a niekoľkonásobným nominantom na ocenenie Grammy.

Lily Maisky začala hrať na klavíri pod vedením Lyl Tiempo, keď mala štyri roky, Neskôr študovala pod vedením Hagity Kerbel, Ilany Davids a Alana Weissa. Od roku 2001 do roku 2005 študovala jazzovú klavírnu hudbu na “Purcell School of Music” pod vedením renomovaných umelcov ako napríklad Martha Argerich, Dmitri Bashkirov, Joseph Kalichstein, Pavel Gililov a Vitalij Margulis, od ktorých prijala veľa hodnotných rád. Vďaka koncertom precestovala celú Európu až po Ďaleký východ a zúčastnila sa na významných festivaloch a koncertovala pod taktovkou slávnych dirigentov.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné: 12 € predpredaj/16 € na mieste

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.