Moderna, avantgarda, postmoderna – koncert

Dátum a čas:
pondelok - 13. 10. 2014 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Ďalší z početných koncertov rezidenčného súboru Kasární/Kulturparku Quasars Ensemble prinesie 13. októbra slovenskú hudobnú moderna, avantgardu a postmodernu z tvorby skladateľov Michala Vileca, Ota Ferenczyho, Mira Bázlika, Ivana Hrušovského a Jozefa Kolkoviča.

Hudba na Slovensku prešla počas 20. storočia zložitým vývojom. Predovšetkým ju formovalo niekoľko výrazne odlišných spoločenských zriadení, ale predovšetkým do nej silne zasiahli dve ničivé vojny. Jednotlivé skladateľské generácie sa ocitli v neustále sa meniacich kultúrnych podmienkach. Namiesto podávania si pomyselnej “štafety” sa postupne profiloval neduh medzigeneračných nedorozumení ako určitý dedičný faktor, zapríčiňujúci selektívne a nesystematické uchovávanie hodnôt slovenskej hudby. Mnohé diela, či dokonca skladatelia sa kamsi vytrácali, akoby ani nikdy neexistovali a tento trend v určitom zmysle dodnes úplne neustal.

Vstupné: 8 €/4 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.