Módna kaviareň s Júliou Zelenou

Dátum a čas:
streda - 23. 03. 2016 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Výmenník Važecká


Pochádza z Košíc, tu žije a pracuje. Venuje sa odevnej a výtvarnej tvorbe. Špecializuje sa na maľovanie na hodváb. Jej diela vyhľadávajú a vlastnia súkromní zberatelia zo zahraničia i zo Slovenska. V Módnej kaviarni  v stredu, 23. marca, o 17.00 hod. vo Výmenníku Važecká vyspovedáme odevnú dizajnérku Júliu Zelenú.

Portfólio návrhárky je široké a pestré. V jej odevnej tvorbe nájdeme svadobné a plesové šaty, kabáty, biznis kostýmy, saká aj blúzky, ale aj kravaty, šatky, šály. Všetko pritom prepája so svojou vášňou – maľovaním na hodváb.  Už vyše 20 rokov sa venuje tejto technike. Sama hovorí, že zvládnuť jej technickú stránku je jedna vec, ale potom nastupuje dôležitejšia, a to výtvarná výpoveď tvorcu. Okrem módneho návrhárstva sa venuje aj interiérovému dizajnu, konkrétne tvorbe vankúšov a obrazov vymyslených a pestrofarebných krajiniek.

Návrhárka neostáva len pri ateliérovej tvorbe. Aktívne sa zapája aj do rôznych kreatívnych projektov. Zaujímavým počinom je dizajnérkina spolupráca so Slovenským hudobným vydavateľstvom Hevhetia, ktoré v minulom roku (2015) rozšírilo svoje pôsobenie aj na módny trh. V Júliiných modeloch sa pod novou módnou značkou predstavili umelci, ktorí svoje albumy vydávajú pod značkou košického vydavateľstva.

Júlia Zelená má za sebou nespočetné množstvo výstav doma aj v zahraničí. Najčerstvejším zážitkom je účinkovanie na piatom ročníku medzinárodného Harbin Fashion Week 2015 v severočínskej metropole, ktoré sa nazýva aj Ice city – Ľadové mesto. Tu spolu so svojou kolegyňou Idou Sándor reprezentovali Slovensko pred ázijským publikom prvý raz vo svojej kariére.

V Módnej kaviarni sa opýtame na to, aké dojmy a pocity si z januárovej prehliadky priniesla a aký je rozdiel medzi európskymi a ázijskými divákmi. Hovoriť budeme tradične aj o Júliiných dizajnérskych začiatkoch, ale najmä o návrhárkiných plánoch do budúcna.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.