Módna kaviareň: We Are Not Sisters

Dátum a čas:
sobota - 16. 01. 2016 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Výmenník Važecká


Móda je to, čím je Výmenník Važecká unikátny. Je alma mater košickej módnej značky VYVA a pravidelne sa v ňom konajú prezentácie, prehliadky a výstavy miestnych módnych tvorcov. Od januára pribudnú do jeho priestorov aj Módne kaviarne, diskusie s hosťami, ktorým sa podarilo vo svete odevov a látok preraziť. Prvá sa uskutoční 16. januára o 17:00 hod. s hosťami Luciou Jarošovou a Tamarou Tóthovou Markovičovou, ktoré stoja za značkou We Are Not Sisters (WRNS).

Módne kaviarne pripravuje košická návrhárka a zakladateľka módnej značky LU:KA fashion Ľudmila Žoldáková. O svojich hosťoch prezrádza, že majú ku svojim modelom minimalistický prístup s dôrazom na strih a manipuláciu s látkami a ich návrhy sú už od začiatku premyslené tak, aby boli vyrábané sériovo.

Dizajnérky sa začali pohrávať s budovaním vlastnej značky po veľmi pozitívnych ohlasoch na prvé modely, ktoré sa im dostávali z každej strany. Dnes sú majiteľkami nielen úspešnej módnej značky, ale patria k trendsetterom v slovenskej módnej brandži. Vďaka ich kvalitnej práci sú hosťami všetkých veľkých módnych udalostí na Slovensku aj v zahraničí.

Mladá módna značka We Are Not Sisters vytvára prienikom produktového dizajnu a fashion dizajnu unikátne oblečenie (často multifunkčné) so zmyslom pre humor a silným dôrazom na detail. Pripravovaná ready-to-wear kolekcia je inšpirovaná logom v tvare diamantového srdca a pracuje s prísne geometrickými líniami a tvarmi. Pozornosť venujú dizajnérky v prvom rade na nositeľnosť a sústreďujú sa na to, aby šaty nielen dobre vyzerali, ale boli aj pohodlné a praktické. Výberom materiálov, farebnosťou, ale najmä postupom práce potvrdzujú, že ich background je v priemyselnom dizajne. Prototyp šiat prejde prísnym testom.  Dizajnérky ich najprv nosia samy, aby vychytali všetky muchy a nakoniec mohli ísť do výroby v malých sériách.

„Prvé kaviarne budú predovšetkým o tom, aby sme ľuďom predstavili, koho máme v Košiciach, akým štýlom sa venuje a ako sa vyvíja jeho cesta.  Neskôr by to mohli byť aj tematické večery, prednáška či rozhovor na tému, ktorá by ľudí zaujímala. Chceme im priblížiť nové značky a návrhárov, štýly a rozdiely, problémy, s ktorými treba rátať či radosti, ktoré nás posúvajú ďalej,“ uviedla Ľ. Žoldáková.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.