Music KidLab – hudobný workshop

Dátum a čas:
nedeľa - 07. 06. 2015 - 13:00 - 14:00

Miesto konania:
Pavilón November


K13 – Košické kultúrne centrá pripravili pre deti od štyroch rokov nový projekt MUSIC KIDLAB formou workshopov, ktoré sa konajú každú nedeľu. Cieľom pravidelných stretnutí je rozvinúť záujem a vnímavosť k umeniu,  a to nielen hudobnému, usilovať sa o rovnováhu medzi racionálnym poznávaním a emocionálnym zážitkom, podnietiť intuíciu a fantáziu a vychovávať milovníkov umenia hravou formou.

dsc5130Zámerom je výmena praktických a teoretických skúseností medzi deťmi a profesionálnymi hudobníkmi. Na každom workshope deti pracujú pod vedením skúsených lektorov. Pravidelné podujatia majú vyvolať tvorivú aktivitu deti a ich radosť z objavovania hudobného krásna. Vychádza sa pritom z detskej mentality – hravosti, spontánnosti, napodobňovacej schopnosti, obrazotvornosti. Prostredníctvom primeraného hudobného materiálu sa budú lektori snažiť rozvíjať elementárne hudobné zručnosti, návyky, poznatky, vedomosti, hudobnú pamäť, predstavivosť a fantáziu. Poskytnú im základné informácie o hudbe a kultúrnom živote okolia.

Detskí hudobníci sa stretnú v pavilóne November 7. júna o 15. hodine. Svetom hudby ich prevedie lektorka Petra Vojtaško Timková. Témou je „Ako vznikla hudba“.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.