MusicZoom: Bratské tóny

Dátum a čas:
streda - 09. 12. 2015 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Decembrový MusicZoom: Netradičné rozprávanie o hudbe bude niesť podtitul Bratské tóny.  Rozprávanie bude bizarnou hudobnou exkurziou do súrodeneckých vzťahov profesionálnych hudobníkov, skladateľov a interpretov rôznych hudobných žánrov, najmä klasickej hudby a jazzu. Poukážeme pritom na sociálne, filozofické i psychologické kontexty ich často spletitých rodinných vzťahov, poznačených vzájomnou celoživotnou väzbou a spoluprácou členov rodiny, ale aj  prirodzenou konkurenciou a zásadnými rozdielmi v umeleckom prejave.

„Rozprávanie však bude sústredené  predovšetkým na diela, nahrávky a interpretačné umenie tých menej známych umelcov zo súrodeneckej dvojice a ukážeme si, že ich tvorba a osobnosť jedinečným spôsobom dopĺňa a obohacuje umelecké zámery ich „veľkých bratov“. Predstavíme si aj rodinné dvojice, trojice či dokonca klany, ktoré disponujú vzácne vyrovnanou kvalitou hudobnej produkcie všetkých svojich členov. V rozprávaní sa dotkneme aj ďalších, menej známych,  no umelecky rovnako pozoruhodných blízkych rodinných príslušníkov približnej rovnakej generačnej úrovne. Rozprávanie budú už tradične sprevádzať bohaté hudobné ukážky v špičkovom umeleckom prevedení svetových sólistov a zoskupení,“ približuje večer autor projektu Peter Katina.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.