Musica Cassovia – Michaela Špačková – koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 27. 09. 2015 - 17:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Hneď prvý koncert sláčikového orchestra Musica Cassovia v novej sezóne prináša atraktívny program i atraktívneho hosťa. Tentoraz ním bude fagotistka Michaela Špačková (CZ), ktorá je v súčasnosti azda najvýraznejšou osobnosťou najmladšej generácie českých interpretov na tento nástroj. Spolu s orchestrom sa predstaví na koncerte komornej hudby v Kasárňach/Kulturparku 27. septembra o 19. hodine. Na spoločnom koncerte sa ujme  sólového partu Koncertu pre fagot a sláčikový orchester a mol, wq 170 C. P. E. Bacha. 

A3_MusicaCassoviaVystúpenie však začne Musica Cassovia populárnym Brandenburským koncertom č. 3 J. S. Bacha. Skladba je z Bachovho Köthenskeho obdobia, kedy sa mu dostalo relatívne dobrých podmienok a uznania, vďaka čomu vznikol aj cyklus Brandenburských koncertov, v ktorých  experimentuje s nástrojovými kombináciami. Tretí koncert, okrem toho, že sú v ňom inštrumentálne skupiny obsadené neštandardne po troch hlasoch v každej – teda 3 huslí, 3 violy a 3 violončelá, prekvapí aj druhou časťou, ktorú tvorí jediný takt.

Po tom zaznie obľúbená „Suita z Holbergových čias“ pre sláčikový orchester op. 40 nórskeho skladateľa Edvarda Griega. Suita je sviežim neoklasicistickým dielom, kde Grieg spracováva renesančné formy novou romantickou poetikou. Spomedzi častí suity iste zaujme strhujúce „Praeludium“, lyrická „Sarabande“, meditatívny „Air“ či brilantný „Rigaudon“.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Vstupné: 6 € predpredaj/8 € na mieste

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.