MusicZoom: Nedokončená hudba

Dátum a čas:
streda - 18. 02. 2015 - 15:30 - 16:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Témou prvého tohtoročného Netradičného rozprávania o hudbe MusicZoom bude Nedokončená hudba. Peter Katina bude rozprávať o dielach, ktoré ostali rozpracované, nekompletné a nedokončené z rôznych osudových i prozaických dôvodov.

Ich autorom vo finalizácii svojich diel často zabránila náhla životná zmena, neschopnosť pokračovať v nich zo zdravotných dôvodov, smrť, zmena štýlu, autorových priorít alebo jednoducho nedostatok času či nezáujem o ďalšie pokračovanie v začatej umeleckej práci.

Po výnimočných autoroch z rôznych oblastí hudby nám tak dnes zostali nedokončené celé cykly, koncerty, vokálne i inštrumentálne diela a autorské albumy. Hodnota týchto klenotov ich neúplnosťou v žiadnom prípade neklesá, práve naopak. Nechávajú otvorené dvere dohadom, filozofickým i metafyzickým úvahám a špekuláciám, či dokonca viac alebo menej úspešným pokusom o ich dokončenie. Najkrajšia je však na nich práve ich neúplnosť, ktorá z nich robí večne živé opera aperta – otvorené dielo. Rozprávanie budú už tradične sprevádzať bohaté hudobné ukážky v špičkovom umeleckom prevedení svetových sólistov a zoskupení.

P.K.3


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.