MusicZoom: Hudba mora

Dátum a čas:
streda - 14. 10. 2015 - 16:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Témou októbrového netradičného rozprávania o hudbe MusicZoom bude Hudba mora. Poetický názov nie je iba ozvenou definitívne skončeného letného obdobia, ale znamená zároveň i podnet na hlbšie preskúmanie idey, ktorá ako vznešená výzva dlhodobo fascinuje umelcov z oblasti hudby, literatúry a výtvarného umenia.

„Počas rozprávania si predstavíme autorov a hudobné diela rôznych žánrov a období, ktoré vo svojom názve, obsahu, programe a forme ponúkajú výstižné vyjadrenie tohto takmer neobsiahnuteľného geografického, prírodného a emocionálneho fenoménu. Oceán ako doslovný i metaforický pojem v histórii ovplyvnil bezpochyby množstvo umelcov, ktorí jeho živelnú nestálosť, pohyb vĺn, hrôzostrašné obrazy pohybu vodnej masy, ako i jemné kolísanie, nadpozemský pokoj a energiu dokázali  majstrovsky pretaviť do tónov, farieb a slov a nezáleží na tom, či sa umelecky vyjadrovali v oblasti klasickej hudby, jazzu alebo populárnej hudby,“ uviedol autor projektu Peter Katina.

Rozprávanie budú už tradične sprevádzať bohaté hudobné ukážky v špičkovom umeleckom prevedení svetových sólistov a zoskupení. Stretnutie nadšencov kvalitnej hudby sa uskutoční v pavilóne Papa v Kasárňach/Kulturparku 14. októbra so začiatkom o 18:00 hod.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.