ARS NOVA – MusicZoom: Nezvyčajní hudobní autori

Dátum a čas:
streda - 02. 11. 2016 - 16:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Témou aktuálnej časti cyklu MusicZoom, ktorý sa uskutoční 2. novembra o 18:00 hod. v rámci festivalu súčasného umenia ARS NOVA v pavilóne Papa v Kasárňach/Kulturparku, budú „Nezvyčajní hudobní autori“. Peter Katina sa v rozprávaní zameria na známe osobnosti  dejín i súčasnosti, ktoré boli okrem iného aj pozoruhodní hudobní skladatelia, ale hudba sa nikdy nestala ich zamestnaním na plný úväzok.

K slovu sa dostanú slávni politici, spisovatelia, herci, filozofi či režiséri, ktorí už v mladosti túžili presadiť sa vo svete hudby, zasvätiť jej svoj život a stať sa slávnymi a úspešnými skladateľmi či interpretmi.  Viacerí z nich sa však tejto méty vzdali hneď v mladosti, odradení prísnou kritikou, nedostatkom času alebo inšpirácie, kým iní sa paralelne dokázali úspešne venovať aj umeleckej kariére. Ich zaujímavé a hodnotné hudobné diela často preukazujú veľkú mieru talentu až geniality, no zostali len málo povšimnuté alebo boli vnímané iba ako neškodné, bizarné hobby široko rozhľadenej osobnosti s rôznymi záujmami.

Rozprávanie o nezvyčajných hudobných autoroch budú už tradične dopĺňať hudobné ukážky v špičkovom umeleckom prevedení svetových sólistov a zoskupení.

Vstup: voľný

S finančnou podporou Fondu na podporu umenia


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.