MusicZoom: Padajúce hviezdy

Dátum a čas:
streda - 15. 04. 2015 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


musiczoom_4_2015_web_300x250Druhé tohtoročné obľúbené netradičné rozprávanie o hudbe s Petrom Katinom MusicZoom bude tentoraz na tému Padajúce hviezdy. Milovníci hudby sa 15. apríla o 19. hodine opäť stretnú v pavilóne PAPA, kde sa dozvedia veľa zaujímavého o hudobnom nebi.

Pod názvom Padajúce hviezdy sa ukrývajú zaujímavé a pohnuté osudy mladých hudobníkov z oblasti klasickej hudby a jazzu, ktorým osud nedovolil naplno rozvinúť svoj talent a schopnosti. Vinou predčasných úmrtí, tragických nehôd, chorôb a fatálnych zranení, trvalej fyzickej či psychickej indispozície preto ostala ich kariéra navždy v štádiu vychádzajúcich hviezd. Títo interpreti zažiarili na scéne iba krátko, doslova rýchlosťou kométy, získali však nehynúcu slávu vďaka úspešným koncertom, a hlavne zachovaným nahrávkam, ktoré skvele ilustrujú ich jedinečné nadanie a muzikalitu.

I napriek mladému veku sa títo hudobníci zapísali zlatými písmenami do dejín hudby ako majstrovskí virtuózi, nedostihnuteľní improvizátori a originálne hudobné osobnosti, ktorých pomyselný budúci vývoj už zostane navždy iba predmetom diskusií a dohadov.

Rozprávanie, ktoré  budú už tradične sprevádzať bohaté hudobné ukážky v špičkovom umeleckom prevedení svetových sólistov a zoskupení.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry SR.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.