MusicZoom: Židovské inšpirácie

Dátum a čas:
streda - 10. 02. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Témou prvého tohtoročného MusicZoomu: Netradičného rozprávania o hudbe 10. februára budú Židovské inšpirácie. Zaoberať sa budeme najmä oblasťou klasickej hudby a jazzu, ktorej autori vedome čerpajú z bohatého dedičstva židovskej hudobnej tradície. Poukážeme aj na spoločenské, etnografické a religiózne pozadie žánrov židovskej hudby, v ktorej sa zároveň odzrkadľujú ozveny bolestných udalostí počas stáročí asimilácie a prenasledovania.

„Sústredíme sa na skladateľov, ktorí vo svojich dielach priznávajú a hlbšie rozpracúvajú tieto vplyvy a využívajú židovské inšpiračné zdroje v podobe motívov a tém židovskej hudby, jej unikátnych melódií a harmónií i rôznych nehudobných presahov a zasadzujú ich do nového kontextu. Ukážeme si, že židovské inšpirácie neznamenali pre týchto autorov iba prvoplánové zvukomalebné východiská. Pri využívaní tém židovskej hudby nešlo iba o evokovanie prchavej ilúzie dávnych, vzdialených tradícií, ale tieto diela stelesňujú  aktuálnu hudbu, plnú podnetných a vzrušujúcich trendov, ktoré siahajú od klasiky a jazzu až po etno hudbu, rock a improvizovanú súčasnú hudbu,“ pozýva na stretnutie o 18:00 hod. do pavilónu PAPA autor projektu Peter Katina.

Rozprávanie budú už tradične sprevádzať bohaté hudobné ukážky v špičkovom umeleckom prevedení svetových sólistov a zoskupení.

Vstup: voľný

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.