MusicZoom

Dátum a čas:
streda - 19. 02. 2014 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


MusicZoomPrvá časť  popularizačného cyklu o klasickej hudbe pod názvom Music Zoom prináša sériu prednášok hudobného a rozhlasového publicistu Petra Katinu.

Music Zoom predstavuje platformu, ktorá rôznym spôsobom spája zásadné informácie zo sveta klasickej hudby so zaujímavosťami, novými kontextami a aktuálnymi detailmi, ktoré sa do učebníc dejín hudby nevošli. Sú to príbehy zakázanej hudby v rôznych obdobiach dejín, osudy neznámych,  zabudnutých a  znovuobjavených skladieb či spôsoby, akými sa dá hudba opätovne zrecyklovať na ďalšie využitie, ale i pozoruhodné osudy autorov a interpretov, ktoré až doteraz neboli príliš známe. Prednášky ponúknu zaujímavé hypotézy o vzťahu slávnych osobností ku klasickej hudbe, zamerajú sa na hudbu exotických geografických oblastí a budú skúmať, ako vplýva prostredie  a jeho genius loci na hudbu, ktorá v ňom vznikla. Každá prednáška bude trvať 60 minút a bude sprevádzaná bohatými hudobnými ukážkami z nahrávok v podaní špičkových svetových interpretov.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.