ZRUŠENÉ!!! Na skok: Slovenská sirota – Festival amatérskych divadiel

Dátum a čas:
piatok - 03. 12. 2021 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadelný maratón Festivalu amatérskych divadiel odštartujú 3. decembra 2021 o 17:00 ochotníci súboru Na skok z Raslavíc. Inscenácia Slovenská sirota v réžii Martina Bašistu vykresľuje problematiku spoločenskej situácie na Slovensku z čias maďarizácie. Krivdy, utrpenie a utláčanie Slovákov nemali azda žiadne hranice. Do dedín prichádzali kupci, ktorí so sebou odvážali deti a nasľubovali rodičom, často aj vdovám, že sa im vrátia bohaté a zaopatria tak rodinu. Opak bol pravdou. Deti boli zneužívané na ťažkú prácu na gazdovstve. Mnohé sa domov nevrátili.

Príbeh dievčaťa – Marienky, ktorej sa podarilo nájsť útočisko u bezdetných horárovcov zobrazuje aj zložitosť vzťahov poznačených predsudkami. Janko nezaslepený majetkom rodičov je rozhodnutý čeliť prekážkam a zobrať si Marienku za ženu aj napriek ,,nálepke“ sirota. Rázny nesúhlas Jankovej matky – Katky Sokolovej – zapríčiní, že sa Marienka rozhodne opustiť svojho milého a horárovcov. Odchod odloží až do svadby svojej najlepšej kamarátky – Aničky – Jankovej sestry.  Karty zamieša statkár Lipovský, ktorý sa na žiadosť horára rozhodne vypátrať Marienkin pôvod.

Podujatie sa koná v režime OP

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.