NATURA VINUM – festival autentických vín

Dátum a čas:
piatok - 06. 05. 2016 - sobota - 07. 05. 2016 - 12:00 - 20:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Po veľmi úspešnom prvom ročníku festivalu autentických vín Natura Vinum Košice prichádza v dňoch 6. 5. a 7. 5. jeho druhý ročník.  Uskutoční sa v Kunsthalle/Hale umenia od 14:00 do 22:00 hod. Návštevník opäť zažije jedinečný festivalový koncept. Prinesie možnosť stretnúť vinárov z rôznych krajín Európy, ktorých spája idea tradicionálneho „autentistického“ spôsobu výroby jedinečných vín, nesúcich čaro neskresľujúceho pôvabu darov samotnej prírody. 

Tradicionálna „autentistická“ výroba vín je základom filozofie každého zúčastneného vinára. Spája v sebe úctu k svojim predkom, úctu k pôde, k vinohradu a v neposlednom rade ku konzumentom a k sebe samému. Počas dvoch dní vinári osobne predstavia svoje vína, ktorých kvalita a charakter sa nedosahuje pomocou cudzorodých produktov, ale plným rešpektovaním prírody, jej možností ale i nástrah.

Príďte ochutnať vína, ktoré v sebe zhŕňajú ozajstné hodnoty vinohradov a tiež pokornú prácu a vieru pozvaných vinárov. Festival si silno zakladá aj na prostredí, v ktorom sa koná. Preto aj druhý ročník si vybral netradičné priestory, ktoré umocnia festivalovú atmosféru.

Svoje umenie predstaví 14 vinárstiev. Návštevník si súčasne pochutná na gurmánskych špecialitách z lokálnych „zdravých“ surovín, ktoré pripravia známi slovenskí šéfkuchári. Festival autentických vín NATURA VINUM je súčasťou festivalu PLACE 2016.

Vstupné: 6,90 €/deň

                9,90 €/2 dni

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.