Nedeľné kino: Láska je dokonalý zločin

Dátum a čas:
nedeľa - 15. 05. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Nedeľné kino v Kasárňach/Kulturparku prinesie 15. mája filmovému divákovi francúzsko-švajčiarsky film Láska je dokonalý zločin. Prenesie nás do horských oblastí medzi Švajčiarskom a Francúzskom, ponúkajúcich nielen panensky krásnu krajinu, ale aj netušené možnosti ukryť pod závejmi snehu dôkazy.

Profesor na Univerzite v Lausanne Marc má povesť sukničkára a Barbara je jednou z radu študentiek, ktoré jeho kúzlu podľahli. Po spoločne strávenej noci dievča záhadne zmizne a Marc sa týmto vývojom udalosti nezdá vôbec pobúrený. Do mesta prichádza nevlastná matka Barbary Anna, ktorá sa snaží na vlastnú päsť zistiť, čo sa v tú noc stalo. Marcova nonšalantnosť a akási záhadná charizma sú nebezpečnými zbraňami, ktorým mnoho zo žien nedokáže odolať. Polícia však neustáva vo svojom pátraní a možno ani Anna nie je tým, kým sa zdá byť.

Snímka, natočená podľa románu Philippa Djiana Incidences, prináša divákom až hitchcockovské napätie brilantne vykreslenej zápletky. Príkladná výprava, plná kontrastov, ladí s pôsobivými exteriérmi a dojímavou elektronickou hudbou.

Bratia Arnaud a Jean-Marrie Larrieuovci sa nakazili filmovým vírom už v detstve od svojho deda, ktorý točil svoje vlastné 16 mm filmy. Od tej doby nepustili kameru z ruky a vytvorili mnoho krátkometrážnych i celovečerných filmov. Pri natáčaní mrazivého mysteriózneho thrilleru Láska je dokonalý zločin siahli po overenej spolupráci s energickým a všestranným Mathieuem Amalricom, s ktorým už skôr vytvorili oceňované snímky Les Derniers jours du monde a Un homme, un vrai.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.