Nedeľné kino: Marguerite a Julien

Dátum a čas:
nedeľa - 23. 10. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Nedeľné kino v Kasárňach/Kulturparku prinesie 23. októbra o 19:30 hod. na filmové plátno modernú rozprávku o túžbe, vášni, nádeji, láske a smrti. Francúzsky film Marguerite a Julien, nominovaný na Zlatú palmu Cannes 2015 prináša nadčasový príbeh za hranicami bežnej morálky a povrchového delenia na dobro a zlo.

Súrodenci de Ravalet, syn a dcéra lorda z Tourlaville, sa nežne milujú už od detstva. Ale ako rastú a dospievajú, ich náklonnosť sa stáča smerom k nenásytnej vášni. Ich vzťah bol už počiatku odsúdený stať sa prekliatím. Ich puto nedokázalo oslabiť odlúčenie, ustarostená rodina ani pohoršená spoločnosť, ktorá pobúrená  ich aférou, donúti dvojicu, neschopnú ovládať svoje city, k úteku. Stali sa štvancami, ktorí nebudú v bezpečí až do svojho posledného dychu.

Film, vychádzajúci z pôvodného scenára Jeana Gruaulta, v roku 1971 takmer sfilmoval klasik francúzskej novej vlny François Truffaut. Filmová snímka Marguerite a Julien, voľne inšpirovaná skutočnými udalosťami z počiatku 17. storočia, posúva históriu do roviny akejsi rozprávky pre dospelých. Nakrútila ju francúzska herečka, scenáristka a režisérka Valérie Donzelli.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.