Naša malá sestra – filmový večer

Dátum a čas:
pondelok - 12. 12. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Filmový večer prinesie 12. decembra o 19:00 hod. na filmové plátno v Kasárňach/Kulturparku rodinnú melodrámu Naša malá sestra, ktorá na čechovovskom pôdoryse domu, záhrady a štyroch sestier skladá poctu mágii všednosti.

Tri sestry žijú spoločne vo veľkom dome v meste Kamakura. Keď ich otec, ktorý od rodiny odišiel pred pätnástimi rokmi, zomrie, cestujú na vidiek na pohreb. Tam spoznajú svoju plachú nevlastnú sestru. Ich návrh, aby odišla žiť spoločne s nimi, dospievajúca Suzu s nadšením prijíma. Začína sa tak obdobie sladkých i trpkých dobrodružstiev.

Každá zo sestier Sači, Joši, Čika a Suzu je celkom iná, každá sa po svojom vyrovnáva s nespravodlivou situáciou, v ktorej ich zanechali rodičia. Otec odišiel za milenkou, matka sa rozbehla opačným smerom, aby ušla pred tieňmi nevydareného manželstva.

Japonský režisér Hirokazu Koreeda svojim formálne precíznym a empatickým filmom definitívne potvrdzuje, že je dôstojným nástupcom japonských majstrov Kona Ičikawu a Jasudžira Ozua.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.