NEW DANCE DAYS – Anna Till: Where does it come from

Dátum a čas:
piatok - 11. 09. 2015 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Do tanečného sveta počas festivalu New Dance Days, ktorý sa začína 11. septembra, divákov vovedie s choreografiou Where does it come from o osemnástej hodine choreografka a tanečníčka Anna Till, ktorá vo svojich tanečných prácach skúma vzájomný vzťah medzi jazykom, formou a pohybom. Predmetom jej umeleckého záujmu je oblasť napätia medzi ilúziou a takzvanou realitou, medzi telom ako symbolom a tvorbou významu, medzi usmievaním sa a pousmiatím sa.

Foto: Stefan Hähnel

Foto: Stefan Hähnel

Chôdza, mávanie rukou, lezenie na strom alebo príprava jedla. Každý deň ľudia pohybujú svojim telom mnohými rôznymi spôsobmi. Dalo by sa dokonca povedať, že bežní ľudia tancujú bez toho, aby o tom vedeli. V jej sólo predstavení, na ktorom sa stále pracuje, sa Anna Till točí okolo otázky: „Odkiaľ pohyb pochádza? Existuje nejaký osobitný dôvod, aby sa mohol vykonať tanečný pohyb? V ktorom okamihu je to tanec a v ktorom len pohyb a je tam dokonca jasná hranica medzi týmito dvoma pohybmi, ak vôbec?“

Choreografka a tanečníčka Anna Till žije a pracuje v Drážďanoch a Berlíne. Študovala „súčasný tanec, kontext a choreografiu“ na HZT Berlín a “Kultúrnu teóriu” na Leuphana University v Lüneburgu. Ako hosťujúca študentka navštevovala CNDC Angers vo Francúzsku (Centre National de la Danse Contemporaine d`Angers) a v roku 2010 získala danceWEB štipendium. Pri svojej tvorbe spolupracuje s umelcami z rôznych odvetví (hudba, výtvarné umenie, literatúra, scénografia, fotografia). Spolu s choreografkou Christinou Ciupke vytvorila  projekt “undo, redo and repeat”, ktorý je reflexiou na históriu tanca a prezentovaný vo forme performance, výstavy a webovej stránky. Zároveň sa venuje projektu dlhodobej umeleckej výmeny medzi mladými nemeckými a africkými choreografmi “Shifting Realities. Okrem choreografickej praxe vedie pohybový workshop pre ľudí každého veku a pohlavia, je zapojená do riadenia komunitných projektov a je kurátorkou výstav v Kunstverein Heidelberg a Kunsthaus Dresden. Od roku 2011 je aktívnou členkou siete tanečníkov TanzNetzDresden. Jej rezidenčný pobyt v Košiciach podporil Goetheho inštitút v Bratislave.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.