NEW DANCE DAYS – Divadlo Štúdio tanca: Rozmanité teórie o zemi

Dátum a čas:
nedeľa - 13. 09. 2015 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival súčasného tanca New Dance Days, ktorý vznikol so zámerom vybudovať v Košiciach platformu a stabilné zázemie pre súčasný tanec a predstaviť popredných choreografov a tanečníkov, opäť rozvíri vzduch v Kasárňach/Kulturparku. Od 11. do 14. septembra sa na pódiách budú striedať majstri tanca i rôzne štýly. Ponuka je pestrá. Prioritou podujatia je predstaviť originálnu tvorbu mladých umelcov.

Rozmanité teórie o Zemi_foto Jakub Čajko_4S autorským tanečným predstavením Jakuba Nvotu Rozmanité teórie o zemi s podtitulom Čím viac vieme, tým menej chápeme, prichádza na festival Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica. Umelecký súbor vystúpi 13. septembra (19:00 hod.) a pokúsi sa s istým nadhľadom a humorom predstaviť niekoľko dnešných tradičných diagnóz, chorôb či fóbií, ktoré sa označujú ako civilizačné alebo typické pre ľudstvo práve v tomto období. Vyhorenie, úzkosti, klimatické zmeny, strach,  neurózy – vieme ich dokonale popísať, rozobrať, pomenovať, teoreticky uchopiť a predsa alebo možno práve preto im s takou chuťou a častokrát až s vnútornou radosťou podliehame. Živíme sa informáciami o tom, čo by nám mohlo byť. Stali sa našou potravou a nahradili literatúru, film, divadlo a celkovo umenie. Ľudstvo zbiera informácie o sebe a s rozkošou ich balí do obalu možnej apokalypsy a zániku, ktorý už ako takmer jediný je ešte schopný vydráždiť v nás pocit, že skutočne žijeme.

Divadlo Štúdio tanca pripravilo pre záujemcov tanečný workshop, ktorý sa uskutoční 14. septembra od 9:00 do 11:00 hod.

Vstupné: 5 €/3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.