NEW DANCE DAYS – Heeb.She & Katarína Rampáčková: Ženy

Dátum a čas:
sobota - 12. 09. 2015 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival súčasného tanca New Dance Days, ktorý vznikol so zámerom vybudovať v Košiciach platformu a stabilné zázemie pre súčasný tanec a predstaviť popredných choreografov a tanečníkov, opäť rozvíri vzduch v  Kasárňach/Kulturparku. Od 11. do 14. septembra sa na pódiách budú striedať majstri tanca i rôzne štýly. Ponuka je pestrá. Prioritou podujatia je predstaviť originálnu tvorbu mladých umelcov.

Alfons_Mucha_-_FruitDruhý deň festivalu (12, 9. o 19:00 hod.) bude patriť tanečnému predstaveniu Ženy o piatich ženách v jednom spoločnom priestore, založené na pocitoch, emóciách a vnemoch. Prostredníctvom obrazov ponára diváka do životných príbehov jednotlivých postáv.Impulzom k vytvoreniu tanečnej fresky boli obrazy žien známych autorov. Interpretkami sú členky tanečného zoskupenia Heeb.She: Michaela Sabolová, Alexandra Mireková, Markéta Meďašová, Viktória Birošová a Ivana Rusnáková. Autor svetelného dizajnu je Róbert Farkaš.

Skupina vznikla v roku 2012 z neformálnej skupiny tanečníkov, pôsobiacich na východnom Slovensku, príležitostne sa stretávajúcich na rôznych projektoch. Vo svojej tvorbe využíva rôzne techniky pohybu, vlastnú kreativitu a identitu. Spôsob pohybovej práce je aj o odblokovávani  pohybových stereotypov a naučených tanečných vzorcov. Tanečníčky pracujú pod vedením choreografky Kataríny Rampáčkovej, bývalej členky tanečného súboru La Mosca. Učí na Súkromnom tanečnom konzervatóriu na Zádielskej 12 v Košiciach a je členkou skupiny profesionálnych tanečníkov a choreografov Attivisti della danza vo Florencii v Taliansku.

V nedeľu,  13. 9., od 9.00 do 11.00 hod. budú v obidvoch tanečných sálach workshopy s Michaelou Sabolovou a Katarínou Rampáčkovou.

Vstupné: 5 €/3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.