NEW DANCE DAYS – Petra Fornayová: Všetko čo mám rada

Dátum a čas:
pondelok - 14. 09. 2015 - 17:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival súčasného tanca New Dance Days, ktorý vznikol so zámerom vybudovať v Košiciach platformu a stabilné zázemie pre súčasný tanec a predstaviť popredných choreografov a tanečníkov, opäť rozvíri vzduch v Kasárňach/Kulturparku. Od 11. do 14. septembra sa na pódiách budú striedať majstri tanca i rôzne štýly. Ponuka je pestrá. Prioritou podujatia je predstaviť originálnu tvorbu mladých umelcov.

vsetko_co_mam_rada_foto_jan_chmelik_0Petra Fornayová, autorka a zároveň interpretka tanečnej inscenácie Všetko, čo mám rada, s podtitulom Súkromná stratégia trvalo udržateľného rozvoja bude 14. septembra záverečnou bodkou za festivalom New Dance Days so začiatkom o 19:00 hod. Osobná výpoveď ženy o hľadaní spôsobu, ako sa vyrovnávať s realitou súčasnej spoločnosti, je spojením tanca, divadla a videoprojekcie. Motto k jej predstaveniu znie: „Ak máte problémy, zamerajte sa na to, čo máte radi. Alebo na väčšie problémy – najlepšie zásadné a reálne. Výsledok poznáme všetci – zistenie, ako je nám vlastne dobre.

Tanečníčka Petra Fornayová má za sebou pôvodné diela Hlbinné porušenie epidermy, Anjel 2, Kto je Annik, Dievča z morského dna, Polmesačný medveď, Kirin, Diamondance a i. V súčasnosti sa venuje najmä autorskej tvorbe. Spolupracovala s mnohými choreografmi a režisérmi (Sedlačková, Šimko, Fulkerson, Heggen, Hawkins, Green, Vogels, Langer-Philippsen a i.), spolupodieľala sa na viacerých projektoch doma i v zahraničí. Predstavenia boli uvedené na rôznych festivaloch (Bratislava v pohybe, Festival d´Otoňo Madrid, MediaWave Györ, Divadelná Nitra, Tanec Praha, Jamias Vu! Paríž, Confi.Dance Siena a i.). Účinkuje v činoherných predstaveniach divadla SkRat.

Vstupné: 5 €/3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.