New Poetry Forms 2018/Nové formy poézie – festival

Dátum a čas:
štvrtok - 13. 09. 2018 - piatok - 14. 09. 2018 - 16:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Európsky dom poézie Košice v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá a ďalšími partnermi organizuje prvý ročník festivalu New Poetry Forms, ktorý sa uskutoční 13. – 14. septembra v priestoroch Kasární/Kulturparku. Nové formy poézie predstavia autori v prvý deň od 18:00 do 20:00 a v piatok od 10:00 do 22:00 hod.

„Naša konvenčná literatúra má svoju silnú minulosť a dosahuje kvality porovnateľné so zvyškom sveta. Povedali sme si, že poukážeme aj na ,iné parametre‘ poézie, s ktorými dnes pracuje nejeden umelec. Festival nadväzuje na podobné podujatia v zahraničí, orientované na vizuálnu a experimentálnu poéziu. Jeho dramaturgiu sme sa však pokúsili viac premiešať – pridali sme súčasné digitálne formy, real-time, performatívnosť, VJ-ing i multimédiá. A preto je akýmsi laboratóriom súčasnej poézie. Chceme, aby sa o jej nových formách viac hovorilo,“ priblížil festival jeden z organizátorov Richard Kitta.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.