New Translation – výstava

Dátum a čas:
streda - 20. 11. 2019 - streda - 27. 11. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Kolektívnu výstavu umelcov z krajín Vyšehradskej štvorky New Translation, ktorá bude sprístupnená v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku počas festivalu mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry Art & Tech Days 20. novembra 2019 si budú môcť záujemcovia pozrieť aj po jeho ukončení do 27. novembra 2019.

Komunikácia je základnou aktivitou nášho tela. Vyjadrovaniu našich myšlienok, názorov či emócií slovom, gestom, obrazom či zvukom prechádza vnútorná komunikácia buniek. Samotné bunky medzi sebou komunikujú chemickými procesmi. Z makro i mikro hľadiska je teda komunikácia nielen prirodzeným, ale i nevyhnutným procesom odohrávajúcim sa v ľudskom tele.

Výstava je voľnou vizuálnou esejou kurátorského výberu umelcov stredoeurópskeho regiónu. Pri jej tvorbe bolo dôležité nevydať sa cestou náučnej, informačnej, vysvetľujúcej či komentujúcej výstavy. Cieľom je podnietiť uvažovanie o možnostiach komunikácie, o nás, o Zemi, o nových reáliách skôr než̌ nás prekvapia nové reality.

So svojou tvorbou sa prezentujú piati autori. Michal Machciník je absolventom štúdia na Fakulte umení v Košiciach v Ateliéri slobodnej kreativity 3D pod vedením Juraja Bartusza. Predstaví sa aj umelkyňa Agnieszka Mastalerz, ktorá sa sústreďuje na mechanizmy kontroly a procesy ovplyvňovania, ako aj na vykorisťovanie jednotlivca. Žije a tvorí vo Varšave (PL) a Brunswicku (DE). Michal Mitro alebo aj ‚plankton vs flying animal‘ je vizuálny umelec, skladateľ a performer, pôsobiaci na hranici vizuálneho a zvukového umenia, využívajúci priestor a čas ako hlavné médium vyjadrovania. Jakub Ra sa dlhodobo a intenzívne venuje telu ako ústrednému fenoménu svojej tvorby. Pracuje so všetkým, čo je s telom akokoľvek spojené. Móda, performance, jedlo, komunita ľudí, komerčný svet a tanec. Maďarský umelec Daniel Szalai vystaví svoje najnovšie veľkoformátové fotografické projekty, v ktorých sa zameriava na zoopolitiku a vzťahy medzi ľuďmi a zvieratami.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.