NO POWER NO ART/Creative Playgrounds vol. 3

Dátum a čas:
utorok - 26. 02. 2019 - nedeľa - 14. 04. 2019 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Medzinárodná výstava súčasného mediálneho umenia NO POWER NO ART predstavuje tvorbu mladých umelcov a študentov z Poľska, Česka a Slovenska. Návštevníci si ju budú môcť pozrieť v Kunsthalle/Hale umenia od 26. februára do 14. apríla 2019. Kurátorský výber ponúka rôznorodú škálu umeleckých foriem, ako interaktívny objekt a inštalácia, video art a expandovaná fotografia. Približuje presahy nových médií do súčasnej maľby i grafiky, venuje sa digitálnej animácii, concept artu a game artu. Výstava je rozšírená aj o umelecké projekty a koncepty v dizajne, typografii a architektúre.

Divák má možnosť oboznámiť sa s jazykom nových médií v dielach, ktoré reflektujú aktuálne témy z pohľadu súčasnej generácie. Autormi výstavného projektu No Power No Art sú umelci a pedagógovia Michal Murin a Richard Kitta. Výstava je súčasťou série podujatí pod názvom Creative Playgrounds, ktoré od roku 2017 podporujú titul Košice – UNESCO Creative City of Media Arts.

Vernisáž: 26. 2. 2019 o 17:00 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.