Noc múzeí a galérií v Kasárňach/Kulturparku

Dátum a čas:
sobota - 16. 05. 2015 - 9:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Košice sa už po piaty raz pripoja k stovkám miest na celom svete so svojimi bohatými múzeami, galériami či kultúrnymi centrami. Košická noc múzeí a galérií pokračuje v jednotnej téme približovania života v rôznych historických obdobiach rozvoja mesta. V roku 2015, kedy uplynie okrúhlych 70 rokov od ukončenia druhej svetovej vojny, si pripomenieme nielen toto významné výročie, ale aj spomienky na život v meste v povojnovom období 50. rokov s presahom do rokov 70. minulého storočia. 

Tohtoročná Noc múzeí a galérií otvára svoje výstavné priestory vo večerných  hodinách aj v Kasárňach/Kulturparku, kde si môžu návštevníci pozrieť všetky aktuálne výstavy. Otvorené zostanú od 11:00 do 22:00 hod. Verejnosť si môže pozrieť obrazy Erika Šilleho a Petra Kvíčalu na výstave s názvom Nestálosť molekúl v budove Bravo, kde je aj výstava fotografií z Ukrajiny Separatisti od Victora Breinera. Ateliér dizajnu vizuálnej komunikácie Fakulty umení Technickej univerzity prezentuje práce študentov a pedagógov na výstave ADKE2 v Galérii Alfa. Historické fotografie Vladimíra Koštiala pod názvom Hľadanie si môžu návštevníci pozrieť v budove Bravo. Prezentujú sa tam aj  žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy s výstavou Svetoví velikáni očami detí.

Záujemcom bude prístupný v zmenenom čase od 17:00 do 22:00 hod. aj Steel Park, otvorená zostáva aj Knižnica pre mládež mesta Košice LitPark.

Počas podujatia platí do múzeí a galérií jednotné vstupné: dospelí 2 €, deti a ŽŤP 1 €.
Vstupné zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ďalších navštívených je už vstup zdarma. Predaj vstupeniek je aj v Steel Parku.  

http://visitkosice.eu/sk/noc-muzei-a-galerii-2015


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.