Nórsky ninja – film

Dátum a čas:
piatok - 09. 09. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Satiricko-fantastická snímka Nórsky ninja, ktorú uvidia diváci v Kasárňach/Kulturparku 9. septembra o 19:00 hod., sa opiera o skutočný príbeh nórskeho diplomata Arneho Treholta. Rozpráva o špeciálnej jednotke ninjov, zriadenej nórskym kráľom počas obdobia studenej vojny.

V roku 1984 bol vysoko postavený diplomat zadržaný za odovzdanie prísne tajných štátnych informácií Výboru štátnej bezpečnosti KGB ZSSR. Čoskoro sa z toho stal neslávne známy škandál nórskych politických dejín, ktorý zničil Treholtovu povesť veľkého patriota. Medzičasom táto udalosť zapadla prachom. Avšak v roku 2010, keď režisér a scenárista Thomas Cappelen Malling predstavil divákom svoju debutovú snímku Nórsky ninja, sa Arne Treholt na titulné stránky novín a predovšetkým na plátna kín vrátil.

Ide o psychedelický kriminálny príbeh o bojovom umení, v ktorom nórsky režisér predstavuje Treholta ako mozog tajných síl, moderných tzv. bojovníkov tieňa na čele s Kongom Olavom V., aby ochraňovali Nórsko.

Po tom, čo v roku 2010 spôsobil na MFF Cannes značný rozruch, bol tento kontroverzný film vybraný do súťaže v Sitges 2010 a na Fantastic Fest 2010 ocenený cenami v kategóriách najlepší herec a najlepšia réžia. Wall Street Journal popisuje Mallingovu snímku, ktorá má šancou stať sa kultovou klasikou, ako „zábavnú a výhražnú, absurdnú a múdru“, ako „vynikajúcu prácu žánrového filmárstva, ktorá autoritatívne prevracia naruby podobu špionážneho thrilleru.“

Vstupné: 2 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.