Od Tatier k Aralu – cestovateľské kino

Dátum a čas:
utorok - 29. 11. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Od Tatier k Aralu alebo na Jawe Pionier do Kazachstanu k Aralskému jazeru sa vyberieme s banskobystrickým cestovateľom Marekom Slobodníkom prostredníctvom video slide show 29. novembra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Porozpráva o tom, čo zažili dobrodruhovia na strastiplnej ceste na nie príliš silných mašinách, ale aj o tom, ako sa zrodil nápad prekonať obrovskú vzdialenosť na malých motocykloch.

od-tatier1-jpeg„Na začiatku nás kamarátov otec vyprovokoval, že vraj s tými starými „pinčlami“, v ktorých sme sa každý deň na dvore vŕtali, nedôjdeme ani za dedinu,“ začína rozprávanie jeden zo štvorice nadšencov Pionierov. A tak partia piatich trápičov malých kubatúr vyrazila do Rumunska. Neskôr sa Ďuro, ako tlačiar dostal k obrázkom vysychajúceho Aralského jazera a cieľ cesty na ďalší rok bol jasný. Uvidieť na vlastné oči jednu z najväčších ekologických katastrof, zapríčinenú človekom, dokým kedysi štvrté najväčšie jazero sveta úplne nevyschne. Pravdaže na osvedčených Pionieroch. Štyria cestovatelia, 2 mesiace na cestách, 10-tisíc kilometrov na jedných z najhorších dvojstopových motorových dopravných prostriedkov.

Vstupné: 6 € na mieste/4 € v predpredaji


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.