Odile Decq: Horizons – výstava ZMENA TERMÍNU!!!

Dátum a čas:
streda - 18. 03. 2020 - nedeľa - 19. 04. 2020 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Na základe nariadenia Ústredného krízového štábu SR, podľa ktorého sa zakazuje usporiadanie všetkých verejných podujatí v krajine z dôvodu hrozby epidémie nového koronavírusu, sa termín otvorenia výstavy odkladá do upokojenia situácie.

Práce medzinárodne uznávanej a často oceňovanej francúzskej architektky, urbanistky a akademickej pedagogičky Odile Decq si budú môcť návštevníci pozrieť v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku na výstave s názvom Horizons (Horizonty). Sprístupnená bude od 18. marca do 19. apríla 2020. Výstava je výsledkom spolupráce Francúzskej aliancie, FUTU, K13 – Košické kultúrne centrá, Kabinetu architektúry v Ostrave a Štúdia Odile Decq z Paríža.

Minimalistická kompozícia výstavy na atypických autorských stoloch predvedie 3D-prezentáciu jej výnimočných projektov. Doplnené sú o inštaláciu
svetiel Luceplan, ktoré architektka navrhla pre tohto prestížneho milánskeho výrobcu osvetlenia. Prepojenie projektov vysvetľuje krátky text – originálna báseň, ktorá je svojho druhu kvintesenciou jej profesných a životných postojov. Téma je širšie rozvinutá fotografiami vystavených objektov aj projekciami ich architektonických detailov a zaujímavostí.

Slovenskému divákovi chce Francúzka ukázať projekty, ktoré sú zrealizované. Na fotografiách približuje najmä vstupnú časť budov. Pri podobných výstavách sa často prezentujú rezy a pôdorysy danej budovy, ale ona upriamuje pozornosť práve na vstup. Cez neho pozýva do svojej architektúry, aby mal návštevník pocit, že sa stáva súčasťou budovy.

Výstava sa koná pri príležitosti 20. výročia založenia Francúzskej aliancie Košice.

Otvorené denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00 hod.

Vernisáž: 17. marca 2020 o 17:00

Vstupné: 4 €/zľavnené 2 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.