Oko za oko – opera

Dátum a čas:
streda - 14. 01. 2015 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Dej Oka za oko sa odohráva v Humennom. Skúma otázku fiktívnej adaptácie bývalého profesionálneho vojaka na civilné pracovné prostredie po ukončení služby v ozbrojených silách. Hlavný hrdina postupne obchádza mesto a vyberá si miesto na založenie fabriky. Vzniká konfrontácia medzi životom v realite a reminiscenciou na armádny život. Hlavný hrdina sa snaží využiť potenciál “zabudnutosti” mesta ako “trojuholníka smrti” ­- oblasti roky zamorenej trojicou veľkých fabrík (Humenné, Strážske a Vranov nad Topľou) – známou vysokou nezamestnanosťou.

Opera kombinuje dokumentárne filmové prvky s nahratým spevom na videoprojekcii, komponovanou a improvizovanou hudbou a javiskovou hereckou akciou.

Obsadenie:
Hlavná postava: Marek Kundlák, barytón
Vedľajšia postava: Samuel Szabo, tenor, elektronika
Námet: Miroslav Tóth
Hudba: Miroslav Tóth
Libreto, dramaturgia: Marek Kundlák, Miroslav Tóth
Divadelná réžia: Marek Kundlák
Kostymérka: Emma Korpová
Filmová réžia, strih, kamera: Miroslav Tóth
Hudobná spolupráca: Andrej Gál – violončelo, Gergély Kovács – bicie, Kováts Gergő – barytón saxofón, Mikuláš Havrila – trombón, Michal Paľko – cimbal, Miroslav Tóth – soprán saxofón, extenzívny vokál
zbor extenzívnych spevákov: Andrea Ľuptáková – soprán, Anna Čonková – alt, Kristína Hanzenová – soprán, Erik Pánči – tenor.

Vstupné: 6 €/3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.