OPEN AIR OPERA TOUR 2019 – Nabucco

Dátum a čas:
streda - 04. 09. 2019 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Svetoznáma zborová opera Nabucco z pera talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho na námet zajatia Židov v Babylónii mala svoju premiéru v roku 1842 v Teatre Alla Scala v Miláne. V starozákonnom príbehu sa ukrýva politický inotaj, vyjadrenie zápasu talianskeho národa v dobe risorgimenta (proces zjednotenia jednotlivých štátov na Apeninskom polostrove do jedného). Dielo nadväzuje na veľkú tradíciu talianskej opery prvej polovice 19. storočia.

Jedinečný zážitok z operného umenia, nádherných kulís a kostýmov si budú môcť dopriať milovníci tejto opery v rôznych kútoch Slovenska v rámci OPEN AIR OPERA TOUR 2019. Monumentálnu operu pod holým nebom uvidia diváci aj v košickom Amfiteátri 4. septembra o 20:00 hod.  V predstavení vystúpia špičkoví operní umelci z Talianska, Ruska, USA, Českej republiky a Bulharska.

Zbor spolu s orchestrom tvorí takmer 120 účinkujúcich. Verdi zhudobnil biblický námet zo Starého zákona: Babylončania pod vedením kráľa Nabuchodonozora (Nabucca) vtrhnú do Jeruzalema, zničia Šalamúnov chrám a židovský národ odvlečú do zajatia. Boh Židov Jehova však potrestá kráľa tým, že na neho zošle šialenstvo. Nabucco, ktorý musel čeliť aj intrigám svojej domnelej dcéry Abigail, napokon rozpozná svoju vinu, uzná silu a veľkosť boha Jehova a vráti Židom slobodu.

Vstupné: 29,90 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.