LVP – PARA & SENDREIOVCI

Dátum a čas:
sobota - 09. 08. 2014 - nedeľa - 10. 08. 2014 - 18:30 - 1:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival Leto v parku 2014 v areáli Kasární/Kulturparku odštartuje pestro namixovaný hudobný program. Milovníkov energickej hudby organizátori potešia koncertom a netradičným hudobným spojením raprockovej skupiny Para so Sendreiovcami a rómskym zoskupením hudobníkov Kokavakere lavutára. Na hlavnom pódiu v parku sa objavia o 20:30 hodine. Ich pohodovo-zábavno-živelnému vystúpeniu budú predchádzať melodické vokály kombinované s elektronikou skupiny Lavagance a tanečné vystúpenie skupiny Outbreak. Komu to nebude stačiť, po koncerte sa môže presunúť do hlavnej budovy Kasární/Kulturparku, kde sa začne afterparty.

SENDREIOVCI

Skupina Kokavakere lavutára, teda Sendreiovci, vznikla v roku 1997 a účinkovala na mnohých festivaloch a koncertoch na Slovensku, aj v zahraničí. Kokavčania sa snažia zachovať pôvodnú rómsku pieseň pre nasledujúce generácie a keďže je rómskej hudby v rozhlase a televízií málo, snažia sa verejnosti ponúknuť rezké ale aj clivé pesničky. Skupina je aj doprovodnou kapelou známeho rómskeho tanečného súboru Romani Luluďi z Kokavy nad Rimavicou. Hudobníci okolo Vlada Sendreia sa aktívne zapájajú do práce kultúrno–výchovného občianskeho združenia Láčho Drom a z ich dielne už vyšlo množstvo projektov na zachovanie rómskej kultúrnej tradície.

Kokavakere Lavutara hrá v súčasnosti v zložení: Vladimír Sendrei – spev, Janka Sendreiová – spev, Karol Radič – husle, Jaroslav Berky – gitara, Zoltán Oláh – gitara, Martin Cibuľa – gitara, Pavel Farkaš – kontrabas a Ondrej Radič – akordeón.

PARA

Bratislavská skupina PARA je na hudobnej scéne už osemnásť rokov a patrí medzi najlepšie a najvyťaženejšie koncertné kapely na Slovensku. Momentálne hrá v zostave Lasky – spev, Matúš Vallo – basgitara, Matej Kubičár – gitara, Oliver Sádovský – perkusie, Juraj Marikovič – gitara a Daniel Buzinkay – bicie. Začínali tzv. krabicovým punkom. V roku 1996 sa ich hudobný štýl rozšíril o ska, Para začala koncertovať a zároveň nahrala svoje prvé demo (Lá-SKA, Friend, Intelektuálsky sen), ktoré si sama produkovala. Ich koncerty bývajú plné. Vyprovokovaný dav zvyčajne skáče do rytmu spevných refrénov a spevák na oplátku skáče do davu a nechá sa nosiť na ich rukách.

Program:

18:00 – OUTBREAK – pódium Golf

19:30 – LAVAGANCE – hlavné pódium

20:30 – PARA  & SENDREIOVCI – hlavné pódium

do 03:00 – Afterparty, budova Alfa

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.