Pat a Mat s kamarátmi – rozprávkový muzikál ZRUŠENÉ!

Dátum a čas:
štvrtok - 11. 05. 2017 - 13:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Všetkým záujemcom o divadelné predstavenie Pat a Mat, ktoré sa malo uskutočniť 14. mája o 15:00 a 17:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku, oznamujeme, že organizátor –  Nikola Kováčiková HAPPY DAY ho opakovane zrušil. Peniaze za vstupenky, zakúpené on-line cez lístkový systém K13 – Košické kultúrne centrá a v hotovosti v infocentre Delta,  budú vrátené od 16. mája. Za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Bližšie informácie na office@k13.sk.

Známe rozprávkové postavičky z večerníčkov budú môcť stretnúť v Košiciach deti, ktoré prídu na divadelné predstavenia do Kasární/Kulturparku 14. mája o 15:00 a 17:00 hod. Rozprávkové divadlo pre deti medzi ne príde s muzikálom Pat a Mat s kamarátmi.

Okrem dvojice popletených, smoliarskych, no nekonečne optimistických domácich majstrov s bezhraničným sebavedomím, ktorá sa už roky objavuje na televíznej obrazovke ako A je to! Pat a Mat, prídu aj Maťko a Kubko, slimák Maťo a škriatok Klinček, Traja chrobáci, Majka z Gurunu a Deduško Večerníček. S obľúbenými rozprávkovými hrdinami sa budú môcť malí diváci po predstavení aj odfotografovať.

Nerozluční kamaráti sú nešikovní až beda. Spoločnými silami sa pokúšajú vyriešiť najrôznejšie problémy, čo sa ale nezaobíde bez ďalších komplikácií. Raz niečo pokazí Mat a Pat zachraňuje situáciu, len aby sa po chvíli ich úlohy vymenili.

Roztomilé nemehlá poznajú diváci vo viac než sto krajinách sveta. Za vznikom animovaného seriálu boli kreslené vtipy výtvarníka a režiséra Ľubomíra Beneša, ktoré vymýšľal pre časopis s dvoma „kutilmi“ – pánmi Ouholíčkom a Sedlecom. Potom si prizval k spolupráci dramaturga Jiřího Kubíčka a výtvarníka Vladimíra Jiránka a spoločne vytvorili film Kuťáci. Pilotný diel pre seriál vznikol v roku 1976. Dnešnú podobu so žltým a červeným tričkom a čapicou a rádiovkou dostali postavičky o tri roky neskôr. Mená Pat a Mat dostali v roku 1985. V súčasnosti existuje takmer 90 častí s príbehmi majstrov, ktorým sa všetko kazí, ale nikdy sa na seba nezlostia a sú vždy plní optimizmu, nápadov a nadšenia. Nakoniec sú vždy so svojim dielom spokojní, čo potvrdzujú známym gestom „…a je to!“.

Vstupné: 7 € 

                               


Poloha na mape

Loading Map....

2 Responses to Pat a Mat s kamarátmi – rozprávkový muzikál ZRUŠENÉ!

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.