Pavilón CE ZA AR Košice

Dátum a čas:
utorok - 19. 11. 2019 - nedeľa - 24. 11. 2019 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Oscar


Prestížne ocenenie CE ZA AR, ktorého vyhlasovateľom je Slovenská komora architektov, prichádza s novými aktivitami s ambíciou stať sa hlasom zmeny vnímania architektúry. Verejnosť sa tento rok môže tešiť na rad nových sprievodných aktivít, ktoré súvisia s kvalitou súčasnej slovenskej architektúry. Po úspešnom uvedení pilotného projektu Pavilónu CE ZA AR v Bratislave (autori: laureát ocenenia CE ZA AR architekt Martin Skoček v spolupráci architektov Pavla Dobšinského a Lucie Uhnákovej a grafickej dizajnérky Ľubice Segečovej) na Primaciálnom námestí, priblíži Cenu za architektúru širokému publiku aj Pavilón v Košiciach. Je kolektívnym dielom laureáta ocenenia CE ZA AR ateliéru zerozero (autori: architekti Irakli Eristavi, Pavol Šilla, Juraj Červený, Ondrej Jurčo). Ide o intervenciu na bielom námestí pred Kasárňami/Kulturparkom, dlhú takmer 180 metrov. Nainštalovaný bude od 14. do 24. novembra. 

Pavilón je miestom spoločenskej interakcie – pozýva na verejné diskusie na témy, ktoré hýbu súčasnou slovenskou architektúrou. Sprievodné aktivity sa uskutočnia v pavilóne Oscar. V utorok, 19. novembra, o 17:00 je na programe diskusia, ktorej hosťami budú Zuzana Reveszová (Spolka), architekt a autor pavilónu CE ZA AR Košice Irakli Eristavi (zerozero, FU TUKE) a architekt Michal Hudák z občianskeho združenia Východné pobrežie. Témou rozprávania bude smerovanie východu, mesta Košice, architektonické a urbanistické výzvy regiónu a význam architektúry pre formovanie kultúry. Hovoriť sa bude aj o možnostiach zapojenia umeleckých aktivít, skupín a kultúry do rozvoja architektúry regiónu. Po diskusii bude vernisáž pavilónu a výstavy laureátov a všetkých prihlásených realizácií 18. ročníka, ktorá bude prístupná do 1. decembra 2019. Vstup voľný.

V stredu, 20. novembra, pripravila Slovenská komora architektov pre svojich členov seminár „Kto je autor?“ na tému ochrany duševného vlastníctva, ktorá aktuálne dominuje diskusiám architektov. O praktických otázkach z autorského práva bude prednášať advokát a špecialista na autorské právo Rudolf Leška z advokátskej kancelárie ŠTAIDL LEŠKA. Formou modelových prípadov a konkrétnych príkladov z praxe budú na seminári prezentované prípadové štúdie v oblasti autorského práva. Absolvent seminára tak získa cenné poznatky o problematike autorských práv k architektonickému dielu, právneho postavenia autora – architekta v autorsko-právnych sporoch, licenčných zmlúv na použitie diela, uplatnenia autorských práv počas existencie budovy a ďalších praktických aspektoch ochrany autorstva. Prednáška v pavilóne Oskar sa začína o 15:00 hod.  Vstup pre členov SKA je voľný. Poplatok pre ostatných záujemcov je 30 €.

Partnerom podujatia sú TECHO a RIM.

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.