Peter Konečný – IMPRESIE – výstava ZMENA TERMÍNU!!!

Dátum a čas:
utorok - 24. 03. 2020 - piatok - 17. 04. 2020 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Na základe nariadenia Ústredného krízového štábu SR, podľa ktorého sa zakazuje usporiadanie všetkých verejných podujatí v krajine z dôvodu hrozby epidémie nového koronavírusu, sa termín otvorenia výstavy odkladá do upokojenia situácie.

Peter Konečný – IMPRESIE, to je cyklus výstav, ktorý pripravil fotograf v spolupráci s kurátorom PhDr. Mariánom Pauerom, ESFIAP. V Košiciach si jeho fotografickú tvorbu budú môcť pozrieť návštevníci vo foyer budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 24. marca do 17. apríla 2020.

Výstavná kolekcia fotografií je koncipovaná v troch rovinách: putovanie časom, spomienkami a reálnym svetom. Autor vstupuje do súčasných mestských reálií. Konfrontuje exteriér s interiérom, nevyhýba sa zobrazeniu temných dní ľudskej histórie. Presvedčivo zobrazuje reálny svet, čím výstavná kolekcia pulzuje v určitom rytme. Nie sú to len fotografie zachytávajúce svet okolo nás, je to obrazová esej, život videný očami fotografa a básnika.

Aktuálnu výstavu asi najviac vystihujú slová kurátora: „Konečný sa vracia cez štvorcový formát k začiatkom fotografie. K časom, keď sa fotografia inšpirovala výtvarným umením, keď ešte len začala hľadať svoje miesto pod slnkom. Hlási sa k ére, keď brilantnosť bola náhodou, ale čistá kompozícia základným predpokladom.“

Vernisáž: 24. 3. 2020 o 17:00 hod.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.