Peter Machajdík: Tolleranz – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 26. 02. 2015 - nedeľa - 19. 04. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Zvukové prostredie slovenského multimediálneho umelca Petra Machajdíka (1961) pod názvom Tolleranza  s podtitulom “štyri strany zvuku” vzniklo špeciálne pre spodný priestor  Kunsthalle/Haly umenia v Košiciach. Vychádza z aktuálnych sonic-artových a komorných inštrumentálnych diel autora z posledného obdobia. Obsahuje nielen elektronicky upravené kontúry skladieb, ktoré na seba nadväzujú svojou atmosférou, harmóniou a formou, ale aj z ozveny inštalácie Waters and Cages, ktorá bola prezentovaná v Galérii mesta Bratislavy v roku 2012.

“Akustické prostredie, do ktorého môžu návštevníci vstúpiť od 26. februára do 19. apríla, dopĺňa vizualizácia, reflektujúca myšlienky, ich záznam, pohyb,  premenlivosť a krehkosť. Ide o autorský intímny denník, intenzívnu projekciu úvah o dobe, v ktorej žijeme, o vzájomnej (ne)tolerancii.  Zvolený priestor sa postupne zo všetkých strán plní zvukom a premenlivým, “dotýkajúcim sa”, obrazom,” uviedol kurátor Vladimír Beskid.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry SR.


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to Peter Machajdík: Tolleranz – výstava

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.