Piknik so Stonožkou

Dátum a čas:
streda - 07. 10. 2015 - 7:00 - 10:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Šatky bavlnené, ľanové, konopné či s bambusom, nosiče pre novorodeniatka, ročných „nosencov“, aj pre 3-ročné deti. Každé z uvedených pomôcok na nosenie detičiek prinesú v stredu, 7. októbra, do priestorov Kasární/Kulturparku mamičky, ktoré tu budú oslavovať Medzinárodný týždeň nosenia detí.

MTND je celosvetovou oslavou nosenia detí. Tvorcom tejto myšlienky je organizácia Babywearing International. Inc. (BWI), ktorej hlavnou činnosťou je vzdelávanie a podpora rodičov v oblasti nosenia. Tohto roku sa podujatie koná v dňoch 4. – 10. októbra s myšlienkou „Objím svoj svet“. Na Slovensku túto udalosť organizačne zabezpečujú dobrovoľníčky z  Občianskeho združenia Nosma, ktoré chystá sprievodný program v 32 mestách.

V Košiciach sa po prvý raz usporiadateľky rozhodli zorganizovať akciu veľkých rozmerov a pre nadšencov nosenia prichystali PIKNIK. Program, ktorý sa začína o 9:00 hod. a potrvá do 12:00 hod., bude bohatý pre malých aj veľkých. Mamičky si budú môcť zatancovať so svojimi deťmi salsu či predstaviť svoje nosiace skvosty počas módnej prehliadky. Bude sa stavať aj komín šatiek a nosičov, aby videli pokope tú krásu rôznych materiálov a farieb, druhov tkania šatiek či nosičov od slovenských aj zahraničných výrobcov. Deti sa zabavia pri divadielku a hudobnom programe, ktorý pripravilo materské centrum Stonožka.

Nosenie detí je staronovým trendom v starostlivosti o dieťa, kedy sa dôraz kladie predovšetkým na napĺňanie potrieb bábätiek a zladenie týchto potrieb s aktívnym životom matky. Nosenie podporuje psychomotorický vývin detí a pomáha vytvárať bezpečnú vzťahovú väzbu medzi dieťaťom a rodičom. Nosenie si v posledných rokoch získava čoraz viac priaznivcov aj v odborných kruhoch, medzi lekármi, psychológmi čo fyzioterapeutmi.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.